Przejdź do treści

Różowy Patrol stale w działaniu. Za nami zjazd Ambasadorek

Logo Różowego Patrolu

W sobotę, 20 lipca odbył się w Warszawie Zjazd Ambasadorek Różowego Patrolu.

Chodzi tutaj o kobiety, które działają na rzecz profilaktyki raka piersi. Cel wydarzenia był jeden – wymiana doświadczenia i wzajemnej inspiracji do intensywnej aktywności na rzecz profilaktyki onkologicznej.

Na evencie zorganizowanym w stolicy pojawiło się wiele pań, które podejmują działania w ramach Różowych Patroli.

Ambasadorki miały niepowtarzalną okazję wysłuchać interesujących wykładów o roli szczepień w profilaktyce chorób zakaźnych osób dorosłych słowami prof. Krzysztofa Tomasiewicza – pracownika Kliniki chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Mowa była również o roli szczepień, nowoczesnych metod diagnostycznych, wczesnego wykrywania i diagnozowania wirusa HPV według prof. Andrzeja Nowakowskiego – pracownika Zakładu Profilaktyki Nowotworów, Poradni Profilaktyki Raka Szyjki Macicy NIO-PIB.

Swoje wystąpienia wygłosili także psychoonkolodzy – Adrianna Sobol mówiła o tym, jak uniknąć wypalenia zawodowego w działalności społecznej, zaś Agnieszka Blanka Snarska wygłosiła wykład o roli edukacji i profilaktyki w leczeniu HPV z punktu widzenia pacjentki, którą była – czyli jak nie straszyć human-story.

Nie zabrakło też przemówienia Anny Kupieckiej, prezeski Fundacji OnkoCafe, która powitała uczestniczki Zjazdu Ambasadorek oraz krótko podsumowała dotychczasową aktywność Różowych Patroli, posiłkując się przykładami trzech z nich. Towarzyszyła jej Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektor Marketingu Henkel Consumer Brands, bowiem marka Gliss firmy Henkel jest strategicznym partnerem projektu Różowy Patrol – informują dziennikarze portalu www.niepelnosprawni.pl.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do wymiany pomysłów, doświadczeń – wszak uczestniczki Zjazdu nierzadko widziały się po raz pierwszy.

Działam ze względu na mamę, która przeszła raka piersi. Prowadzę aktywność wśród swoich znajomych, ale mam córkę 11-letnią i chcę też wszystkim pokazywać, że powinniśmy zacząć od samego początku dbać o siebie – im wcześniej tym lepiej. Pracuję przez 8 godzin z ludźmi, z ich problemami finansowymi, często podczas rozmowy dochodzą też informacje odnośnie problemów zdrowotnych, problemów w rodzinie. W mojej pracy ludzie też przychodzą, tak jak przychodzą do lekarza i zaczynają się otwierać, nawiązywać współpracę i myślę, że to, że tutaj była mowa o tym, żeby stawiać przede wszystkim na siebie – oddzielać pracę od życia prywatnego i umieć postawić siebie na pierwszym planie, jest najważniejsze – mówi na łamach portalu www.niepelnosprawni.pl Anna Krok.

Z kolei prezes Anna Kupiecka tak wypowiedziała się w rozmowie z dziennikarzami cytowanego tutaj portalu internetowego:

Niezmiernie się cieszę, że z całej Polski zjechały kobiety, które są zaangażowane w naszą wspólną misję. Ogromnie cenimy to, że chcą się angażować w poprawę wykrywalności nowotworów oraz profilaktyki chorób onkologicznych. Dla mnie samej niezmiernie ważne jest ciągłe wspieranie edukacji naszych Ambasadorek, poszerzanie wiedzy, tak aby mogły być coraz lepszym wsparciem do kobiet wokół siebie. Na kolejne lata planujemy wraz z partnerem rozwijać sieć zaangażowanych ambasadorek Różowych Patroli, tak aby pokrywać białe plamy na mapie kraju – skwitowała pani Prezes.

Niezwykle ważna inicjatywa. Edukacja i uświadamianie w temacie profilaktyki jest niezmiernie cenne. Tak trzymać!

Dodaj komentarz