Jestem ciekawa, czy naszym Czytelnikom znany jest projekt „Dostępna Ginekologia”realizowany przez Fundację Kulawa Warszawa?
Wspomniana organizacja pozarządowa cały czas działa w celu poczynienia zmian w gabinetach ginekologicznych. Pomysłodawcy projektu chcą w ten sposób zachęcić kobiety z niepełnosprawnościami do regularnych badań u specjalistów.
Sprawdźmy teraz, co do powiedzenia mają sami twórcy tej potrzebnej idei:
Na naszej stronie jest już 139 gabinetów ginekologicznych sklasyfikowanych pod kątem dostępności, a w najbliższym czasie planujemy rozpocząć szerszy projekt.Wyszukiwarka, którą dysponujemy posiada również opcje dodawania komentarzy, więc możecie zamieścić przy wybranym gabinecie swoją opinię na temat wizyty, bo jak wiemy, nie tylko sprzęt jest istotny, ale również podejście personelu – argumentują pomysłodawcy projektu.
Na Facebooku działa również grupa Dostępna Ginekologia. Można do niej dołączyć za pośrednictwem linku, który zamieszczamy tutaj.
Warto właśnie w tym miejscu dzielić się przemyśleniami, pytaniami i własnymi doświadczeniami.
Już niedługo o „Dostępnej Ginekologii” będzie głośniej w mediach społecznościowych prowadzonych przez fundację, dlatego też zachęcamy do śledzenia działań tej organizacji tutaj.
Więcej na temat projektu „Dostępna Ginekologia” można znaleźć tutaj.