Przejdź do treści

Pomóż wyposażyć gabinet stomatologiczny dostępny dla osób niepełnosprawnych

Wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc” od czternastu lat aktywnie wpiera dzieci i osoby dorosłe zmagające się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i chorobami rzadkimi.

Organizacja ta prosi o wsparcie na wyposażenie gabinetu stomatologicznego, który w pełni dostosowany będzie do potrzeb osób o ograniczonej sprawności w różnym wieku.  Fundacja powołała do życia Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne im. Bartłomieja Skrzyńskiego we Wrocławiu. Głównym zadaniem placówki jest wczesne diagnozowanie chorób rzadkich  i sprawowanie kompleksowej opieki nad chorymi oraz prowadzenie terapii dla dzieci, osób dosrosłych i całych rodzin. Centrum jest wolne od barier architektonicznych, komunikacyjnych i tych, które dotyczą dostępu do kompleksowej informacji. To unikatowe miejsce jest pierwszą tego typu placówką w kraju, która powstała dzięki fundatorom, sponsorom i darowiznom od osób prywatnych i firm.

Stworzenie gabinetu stomatologicznego to kolejny cel Fundacji. Jest to ważny krok w kierunku powiększenia oferty medycznej i terapeutycznej tej organizacji dla jej pacjentów i podopiecznych, którymi są osoby z całego kraju. Niepełnosprawni pacjenci  wymagają szczególnego zaopiekowania w kontekście pójścia do dentysty. Osoby o ograniczonej sprawności potrzebują odpowiedniego wyposażenia gabinetu stomatologicznego, który musi mieć odpowiednie wymiary i sposób aranżacji. Gabinet, o którego otwarcie walczy Fundacja „Potrafię Pomóc” będzie w stu procentach przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz dorosłych pacjentów z ograniczeniami sprawności.

Na utworzenie gabinetu stomatologicznego dla osób z niepełnosprawnościami Fundacja prowadzi zbiórkę na portalu zrzutka.pl, do której link znajduje się tutaj. Myślę, że warto wesprzeć tę inicjatywę, gdyż tego typu gabinety na mapie naszego kraju to wciąż rzadkość.

Kiedy tego typu gabinet powstanie w Poznaniu?

finansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz