Novaka Djokovicia nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Szczycący się mianem pierwszej rakiety świata gracz uczestniczył w specjalnie zorganizowanym meczu charytatywnym Australian Open na Rod Laver Arena.
Serb na korcie mierzył się między innymi z krykiecistą Stevem Smithem oraz pionierem lekkoatletyki Peterem Bolem.
W meczu charytatywnym „Wieczór z Novakiem i przyjaciółmi” wzięła udział również złota medalistka Igrzysk Wspólnoty Narodów w gimnastyce Georgia Godwin, amerykańska gwiazda NBL i były gracz NBA Alan Williams oraz syn legendarnego krykiecisty Shane’a Warne’a, Jackson.
Na murawie Australian Open pokazała się także broniąca tytułu mistrzyni AO Aryna Sabalenka, najlepsi greccy tenisiści Stefanos Tsitsipas i Maria Sakkari, a także australijski tenisista na wózku, Heath Davidson. Był to drugi z trzech meczów charytatywnych zorganizowanych w ramach AO Opening Week.
Bilety na wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka, a trybuny wypełnione zostały po same brzegi.
Podczas zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji charytatywnych dla dzieci organizowanej przez Australijską Fundację Tenisa uczestnicy grali w ten właśnie sport oraz podejmowali inne aktywności.
Novak Djokovi
próbował swoich sił w krykiecie ze Smithem, koszykówce z Williamsem, ćwiczeniach biegowych z Bolem i rozciąganiu z Godwinem.
Serb tańczył też na Rod Laver Arena, przez chwilę wcielił się w rolę sędziego, a nawet sprawdzał swoje umiejętności w tenisie…na wózkach.
Na charytatywnej imprezie pojawił się także Australijczyk Nick Kyrgios, który według wstępnych planów także miał wziąć udział w tym wyjątkowym evencie.
Serb, dziewięciokrotny triumfator turnieju w Melbourne wraca do Australii, rok po wyrzuceniu z tego kraju za niezastosowanie się do obowiązku szczepienia przeciwko Covid-19.
Djoković jest jednym z wielkich faworytów Australian Open w Melbourne, gdzie będzie walczył o 22. tytuł Wielkiego Szlema.
Takie wydarzenia są jak najbardziej potrzebne po to, żeby pokazywać, że w sporcie nie ma podziałów, a jest to zagadnienie, które powinno łączyć, bo radość z ruchu to uczucie uniwersalne.