Dzisiaj, tj. 1 lipca o godz. 19:00 Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego i Stary Mokotów – Partnerstwo Lokalne organizuje webinarium psychoedukacyjne dotyczące depresji.
Webinarium odbędzie się za pośrednictwem firmowego profilu na Facebooku.
Wydarzenie o nazwie „Depresja – koniec czy początek ma za zadanie przybliżyć tę dolegliwość w kontekście nie tylko problemu medycznego, ale przede wszystkim życiowego.
Co depresja nam komunikuje? Czy depresja to przeszkoda, czy okazja? Jakie dobro może nam przynieść? Jak depresja wpływa na nasze uczestnictwo w rzeczywistości? Co zamyka, a co otwiera? Będzie to czas dla osób, które same doświadczają depresji lub znają kogoś, kto jej doświadcza – zatem statystycznie dla wszystkich – można przeczytać na stronie wydarzenia.
Spotkanie odbędzie się w dwóch częściach: w części pierwszej prowadzący Tomasz Kot przedstawi autorskie podejście do kwestii depresji, w drugiej przewidziany został aktywny udział słuchaczy.
W planie jest zadawanie pytań, komentowanie czy też podzielenie się swoim doświadczeniem.
Dziś w Polsce na depresję choruje 1,5 miliona osób, a na świecie 350 milionów. Depresja jest drugą najczęściej występującą chorobą. Zachorowalność na nią stale rośnie: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2030 roku będzie medycznym problemem numer jeden.
Prowadzący Tomasz Kot jest Prezesem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi INTEGRACJA oraz Fundacji na Rzecz Życia Bez Depresji i Uzależnień VITRIOL.
Autor wielu specjalistycznych artykułów oraz „Dziwnej książki o depresji, zwykłej książki o życiu”. Bazując na doświadczeniu prowadzi zajęcia z osobami uzależnionymi i zmagającymi się z depresją. Zajmuje się także realizacją programów w zakresie budowy psychiatrii środowiskowej, profilaktyki zdrowia psychicznego, przeciwdziałania stygmatyzacji i wykluczeniu osób z podwójną diagnozą (depresja i uzależnienie).
Webinarium jest bezpłatne.
Do wydarzenia można dołączyć tutaj wybierając opcję „wezmę udział”.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.