W Gdańsku dostępne są wsparcie oraz terapia dla osób mających trudność z zrachowaniami agresywnymi i uciekających się do przemocy wobec rodziny i najbliższego otoczenia.
Informację o bezpłatnej pomocy można otrzymać, dzwoniąc pod całodobową infolinię tel.: 58 511 01 21. Nie wahaj się i szukaj kontaktu. Daj sobie pomóc być lepszym człowiekiem.
Wsparcie i terapia uruchomione zostały w ramach kampanii gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie pt. „Bądź po dobrej stronie. Chcę być lepsza/y dla bliskich”.
Inicjatywa ma za zadanie zapobiegać przemocy domowej.
Wystarczy zasięgnąć porady specjalistów pracujących w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR ( OIK MOPR) przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Gdańsku, tel.: 58 511 01 21 oraz e-mail: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl.
Można tam otrzymać konkretną pomoc i wsparcie.
Zwrócić się o nie mogą również uchodźcy ukraińscy, mający problem z zrachowaniami agresywnymi.
Wybierz numer tel.: +48 508 293 279 (czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 20.00), a uzyskasz możliwość rozmowy o twoich kłopotach w języku ukraińskim.
W ostatnich miesiącach, w ramach kampanii zgłosiło się do Ośrodka 11 osób, które zasygnalizowały, że stosują przemoc wobec bliskich i potrzebują psychologicznej oraz terapeutycznej pomocy. Nie radzą sobie z trudnymi emocjami. Stres, frustracje wyładowują na osobach, które kochają. Krzywdzą najbliższych, choć tego nie chcą – informują dziennikarze portalu www.niepelnosprawni.pl.
Z pewnością uświadomienie sobie problemu to pierwszy i najważniejszy krok w stronę zmiany.
„Bądź po dobrej stronie. Chcę być lepsza/y dla bliskich” jest projektem, w którym potrzebujący nieodpłatnie mogą wziąć udział w indywidualnych lub grupowych konsultacjach z wykwalifikowanym psychologiem.
W zależności od potrzeb mogą również zainteresować się projektami: korekcyjno-edukacyjnym, psychologiczno-terapeutycznym lub poradnictwem w zakresie kontroli zachowania.Profesjonaliści z OIK kierują osobę z problemem przemocy na wybraną terapię.
Dobór, ścieżka oraz okres udzielanego wsparcia są zależne od indywidualnej sytuacji pacjenta.
Akcja MOPR jest częścią kampanii społecznej „Gdańsk Miastem Równości”.