W dniach 9-11 kwietnia 2021 będzie miało miejsce wirtualne wydarzenie sportowe zatytułowane „Biegam z czystą przyjemnością”. Do udziału zachęca się też osoby z niepełnosprawnością. Organizatorami inicjatywy są: Polska Agencja Antydopingowa, Biegam Bo Lubię oraz Gramy Fair.
„Wspólnym biegiem chcemy zwrócić uwagę na problem dopingu w sporcie nie tylko zawodowym, ale i amatorskim. Naszą troską jest zdrowe i mądre podejście do aktywności fizycznej, dlatego w naszym biegu nie ma limitu czasowego. Trasę o długości 9999 metrów możesz przebiec, przejść lub przejechać wózkiem inwalidzkim – jeśli na nim się poruszasz – w dowolnym czasie. Swoim udziałem wspierasz nie tylko ideę czystego sportu, ale także sportowców po kontuzjach” – informują organizatorzy.
Opłata startowa za uczestnictwo sięga 29.99 zł. Zebraną kwotę organizatorzy przekażą w całości na cel charytatywny. Każdy zawodnik może też wpłacić dodatkową darowiznę.
Wirtualny bieg rozpocznie się 9 kwietnia o 9.00, a zakończy na mecie 11 kwietnia o 21.00.
To uczestnik biegu podejmuje decyzję, gdzie i w jakich okolicznościach przyrody pobiegnie. Jednak specjalnie dla zainteresowanych w kilku miastach w Polsce zostaną utworzone trasy, na których będą oni mogli się sprawdzić w możliwie równych warunkach.
W celu wzięcia udziału w wydarzeniu i zakwalifikowania się trzeba pobrać aplikację mobilną STS Timing i wybrać z listy wydarzeń bieg: „Biegam z czystą przyjemnością”.
Można też to zrobić za pośrednictwem innego urządzenia/aplikacji rejestrującej, takiej jak np. Strava, czy zegarek z GPS.
„Zawody odbędą się zgodnie z zasadami biegu wirtualnego oraz możliwych spotkań ‘na żywo’ z zachowaniem aktualnych obostrzeń sanitarnych Ministerstwa Zdrowia. Wydarzenie ma miejsce w ramach Światowego Dnia Czystego Sportu „Play True Day” organizowanego przez WADA” – dodają inicjatorzy przedsięwzięcia.
Regulamin wydarzenia znajduje się tutaj.
Więcej informacji tutaj.
Zapisy oraz bilety dostępne tutaj.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.