Przejdź do treści

Bezpłatne badanie chodu i równowagi dla dzieci ze spektrum autyzmu

Grafika promująca wydarzenie zatytułowane „Dzień badań chodu i równowagi dla dzieci ze spektrum autyzmu”

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu reprezentowany przez dr nauk o zdrowiu Annę Kostiukow oraz mgr Piotra Poniewierskiego zachęcają do uczestnictwa 5 marca 2020 r. (czwartek) w części projektu naukowego realizowanego przez profesjonalistów.

Nadarzy się okazja do bezpłatnego badania chodu i równowagi dla dzieci ze spektrum autyzmu. Wydarzenie będzie miało miejsce w Wielkopolskim Centrum Terapii Par i Rodzin przy ul. Traugutta 21/6.

Wspomniany na wstępie program odnosi się do obserwacji procesu rozwojowego u dzieci z autyzmem. Badanie jest niepowtarzalną szansą spotkania ze specjalistami w zakresie monitorowania rozwoju dziecka, pracowników Katedry Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Tego dnia będą oni dostępni specjalnie dla Rodziców, a przede wszystkim dla ich dziecka.

Warto przy tym wiedzieć, że:

Wszystkie uzyskane wyniki będą udostępnione na życzenie wraz z odpowiednimi objaśnieniami. Poddanie się procesowi badawczemu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dzieci, jest badaniem w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym. Jeżeli informacje wydają się niepełne lub pojawią się inne wątpliwości i pytania, zostaną one wyjaśnione przez osobę przeprowadzającą badanie.

Proponowany proces diagnostyczny obejmuje: biomechaniczną ocenę parametrów chodu dziecka i stabilności posturalnej, a w tym: parametry czasowo-przestrzenne chodu, siła oraz naciski pod stopami w chodzie oraz stabilność posturalna. Badanie to zajmie około 10 min.

Jest ono całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne. W trakcie badania dziecko stoi oraz wykonuje zadania ruchowe na specjalnej platformie podłączonej do komputera.

Wszystkie uzyskane informacje natomiast przetwarzane będą wyłącznie na potrzeby prowadzonego badania i nie zostaną udostępniane osobom trzecim.

Dane osobowe mają charakter poufny (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. nr. 133 poz. 883).

Powyższe dane dadzą informację na temat postępów rozwojowych dziecka, a jeśli Rodzice wyrażą zgodę, posłużą także (w anonimowy sposób) do stworzenia publikacji naukowej.

Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona. Należy umawiać się na konkretną godzinę między 12:00 – 20:00. Badanie jest bezpłatne.

Zapisy: neurorozwojowe@ump.edu.pl