Przejdź do treści

Wsparcie dla opiekunów osób niesamodzielnych

Grafika z napisem wsparcie dla opiekunów osób niesamodzielnych

Fundacja Fanari realizuje projekt zatytułowany „Wsparcie dla opiekunów osób niesamodzielnych”.

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie wsparcia trzydziestu dwóm osobom, będącym opiekunami faktycznymi osób niesamodzielnych. Dzięki pomocy realizowanej w ramach projektu jego beneficjenci będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności służące prawidłowej pielęgnacji osoby niesamodzielnej. Ponadto w ramach programu opiekunowie osób niesamodzielnych będą mogli skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutą, która będzie dotyczyć metod przemieszczania się osób, nad którymi sprawują pieczę. Opiekunom dedykowane będzie również specjalistyczne poradnictwo psychologiczne oraz szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wsparcie dla opiekunów faktycznych obejmuje osoby zamieszkałe na terenie Miasta Poznania w miejscu, w którym faktyczny opiekun zajmuje się osobą niesamodzielną.

Fundacja Fanari w ramach omawianego projektu zapewnia beneficjentom usługi:

  • w postaci specjalistycznego poradnictwa w zakresie nauki prawidłowej pielęgnacji,
  • z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
  • z obszaru obejmującego metody przemieszczania się chorych,
  • z zakresu wsparcia psychologicznego.

Pomoc realizowana będzie w miejscu zamieszkania. Wsparcia udzielać będą pielęgniarka, fizjoterapeuta i ratownik KPP. Psycholog pomoże opiekunom osób niesamodzielnych w rozwiązywaniu trudności i radzeniu sobie ze stresem związanym z codziennymi obowiązkami.

Realizowane w ramach projektu wsparcie przysługuje pełnoletnim opiekunom faktycznym osób niesamodzielnych, które nie są opiekunami zawodowymi oraz nie pobierają wynagrodzenia z tytułu opieki nad osoba niesamodzielną.

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą numeru telefonu 518 302 015 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 lub za pomocą adresu poczty elektronicznej: fanari@tlen.pl.

Osoba zgłaszająca się do udziału w projekcie  może wybrać formę udzielenia wsparcia w warunkach domowych:

  • opiekun, który chce zostać objęty wsparciem w warunkach domowych zobowiązany jest do podania aktualnego adresu zamieszkania
  • w przypadku braku możliwości udzielenia wsparcia organizator zastrzega sobie prawo do odmowy jego realizacji.

Dodaj komentarz