Przejdź do treści

Trwa realizacja projektu Standaryzacja Modelu Zatrudnienia Wspomaganego w Polsce

Grafika zawierające loga ministerstwa rodziny pracy i polityki społecznej i polskiej federacji zatrudnienia wspomaganego oraz  polskiej unii zatrudnienia wspomaganego

Autor: Tomasz Wojczak

Do końca 2029 r. Polska Federacja Zatrudnienia Wspomaganego w partnerstwie z Biurem Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Polską Unią Zatrudnienia Wspomaganego realizować będą projekt zatytułowany „Standaryzacja Modelu Zatrudnienia Wspomaganego w Polsce”.

Omawiane przedsięwzięcie ma na celu stworzenie rozwiązań, które umożliwią wdrożenie Modelu Zatrudnienia Wspomaganego jako trwałej formy działań wspierających aktywność zawodową osób z niepełnosprawnościami w naszym kraju. Jednym z wyników inicjatywy ma być opracowanie Modelu Zatrudnienia Wspomaganego, projektu dotyczących go przepisów prawnych i ewaluacji skutków wprowadzenia tych regulacji. Program „Standaryzacja Modelu Zatrudnienia Wspomaganego w Polsce” ma za zadanie również podniesienie kwalifikacji i kompetencji uczestników projektu w obszarze stosowania Modelu Zatrudnienia Wspomaganego. W ramach projektu 70 Agencji Zatrudnienia Wspomaganego otrzyma certyfikację. W wyniku omawianego przedsięwzięcia powstanie ogólnopolska sieć Agencji Zatrudnienia Wspomaganego.

Projekt „Standaryzacja Modelu Zatrudnienia Wspomaganego w Polsce” adresowany jest do:

  • podmiotów prowadzących agencje pracujące w oparciu o Model Zatrudnienia Wspomaganego,
  • specjalistów pracujących z osobami niepełnosprawnymi w Agencjach Zatrudnienia Wspomaganego,
  • organów administracji publicznej oraz podległych im organów i jednostek.

.Projekt „Standaryzacja Modelu Zatrudnienia Wspomaganego w Polsce” realizowany jest w ramach działania 3.4 Nowe rozwiązania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, Priorytet FERS.03 Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Koszt realizacji projektu: 60.494.000,00 złotych.

Dofinansowanie pochodzące z Funduszy Europejskich to kwota w wysokości: 49.919.649,29 złotych.

Informację i grafikę do nagłówka zaczerpnięto ze strony dostępnej tutaj.

Dodaj komentarz