Do 14 grudnia 2021 r. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie można oglądać wystawę zatytułowaną „Splendor Wielkopolski”.
Na ekspozycji prezentowane są tradycje krawieckie i tkackie polskiego przemysłu manufakturowego na przykładzie dawnego stroju narodowego.
W dawnych wiekach do najsłynniejszych manufaktur w Pierwszej Rzeczypospolitej należały manufaktury produkujące tak zwane pasy słuckie. Mieściły się one w Słucku. Niewiele zamożnością i znaczeniem ustępowały im proto-przedsiębiorstwa produkujące makaty buczackie z Buczacza i polskie kobierce wełniane w Brodach. Splendor przez przemysł manufakturowy budowany był również w wymiarze lokalnym. Przykładem tego mogą być manufaktury działające w Wielkopolsce. Jedna z nich znajdowała się na zamku w Kórniku. Działały tam warsztaty tkackie, które założyła Teofila z Działyńskich Szołdrska-Potulicka.
Na wystawie w szreniawskim Muzeum można oglądać zabytkowe obiekty pochodzące z kolekcji prywatnej, współczesne tkaniny wykonane w Persjarni Zambrzyckich oraz repliki XVIII-wiecznych strojów z pracowni MmeChantberry – Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne. Obok polskich strojów narodowych z okresu staropolskiego na ekspozycji można oglądać również pasy kontuszowe i sławne makaty buczackie. Na ekspozycji prezentowane są również eksponaty z XVII wieku ( takie jak na przykład arras „Aleksander w bitwie pod Granicus”), z XVIII wieku ( czego przykładem może być polska szabla zwana karabelą) oraz z XIX wieku – piękne dywany perskie i kaukaskie.
Wystawę można oglądać w Pałacu znajdującym się na terenie Muzeum w Szreniawie. Jest ona dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.