Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował znakomite filmy instruktażowe i informacyjno – edukacyjne w ramach projektu „Szkolenia dla pracowników sektora transportu zbiorowego w zakresie potrzeb osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami”. Fundusz zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do ich obejrzenia i korzystania.
Wspomniane filmy animowane są kierowane i adresowane do wszystkich pracowniczek i wszystkich pracowników transportu zbiorowego, którzy w swojej pracy mogą mieć bezpośredni kontakt z podróżnymi o szczególnych potrzebach wynikających z niepełnosprawności.
Ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przedrukowuję listę tytułów przygotowanych filmów:
- Obsługa podróżnych w spektrum autyzmu
- Obsługa podróżnych z niepełnosprawnością intelektualną
- Obsługa podróżnych z niepełnosprawnością ruchową
- Obsługa podróżnych z niepełnosprawnością słuchu
- Obsługa podróżnych z niepełnosprawnością wzroku
- Standard informowania i komunikowania się dla autobusowego transportu międzymiastowego
- Standard informowania i komunikowania się dla transportu kolejowego
- Standard informowania i komunikowania się dla transportu miejskiego
- Standard pomocy/asysty w podróży – autobusowy transport międzymiastowy
- Standard pomocy/asysty w podróży – transport kolejowy
- Standard pomocy/asysty w podróży – transport miejski
Filmy można znaleźć na kanale Youtube Funduszu, który dostępny jest tutaj.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca do korzystania z filmów w trakcie szkoleń dedykowanych pracownikom transportu zbiorowego oraz podejmowania czynności mających za zadanie wdrożenie przyjaznych i odpowiadających na potrzeby zasad obsługi podróżnych o szczególnych potrzebach w tym sektorze.
Animowane filmy opracowano w ramach wspomnianego wyżej projektu, który realizowany był jako część „Priorytetu II – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji w ramach Działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020”.