Przejdź do treści

Razem mają tę moc!

Zdjęcie, Pracownicy firmy Tanium przed Ośrodkiem „Dolina Słońca”

Wolontariat pracowniczy łączy możliwości integracji zespołowej oraz niesienia konstruktywnej pomocy. Zawsze z wielką radością przyjmowane jest wsparcie firm, które chcą się wykazać w ramach wolontariatu pracowniczego. 

Całkiem niedawno Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” gościła w „Dolinie Słońca” przedstawicieli krakowskiego oddziału firmy Tanium, którzy wypielęgnowali teren otaczający Ośrodek.

Pomysł pojawienia się w murach „Doliny Słońca” wyniknął z paru autentycznych potrzeb. Najistotniejszą jest poczucie konieczności poprawy otoczenia, w którym wszyscy żyjemy i przybycia z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – mówi na stronie www.mimowszystko.org Jakub Harmata, Senior Support Technical Account Manager. 

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy działalność Tanium w Polsce, więc chcieliśmy także stworzyć dodatkową szansę do integracji całego zespołu – dodaje. 

Wolontariusze z firmy Tanium przybyli do „Doliny Słońca” pełni energii i chętni do działania. Na ich twarzach widoczna była determinacja i wola pomocy. Należy dodać, że była to ich pierwsza wizyta w Radwanowicach, dlatego rozpoczęła się od poznania terenu ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego. Następnie wolontariusze, podzieleni na grupy, przystąpili do czyszczenia nawierzchni otaczających budowlę. Skorzystali w tym celu z mioteł i myjek ciśnieniowych.

Jest to dla nas ogromna pomoc, ponieważ ośrodek, jak i teren wokół jest rozległy – komentuje na portalu Fundacji Łukasz Bartosiewicz, kierownik techniczny ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”. 

Ogród wymaga intensywnych robót: koszenia trawy, przycinania krzewów, plewienia, podlewania, zamiatania. Zima łączy się zaś z odśnieżaniem dróg, chodników i parkingów. Chodzi nie tylko o estetyczny wygląd, ale też o to, aby było bezpiecznie. Pracownicy firmy Tanium bardzo profesjonalnie podeszli do przydzielonego im zadania.

Podczas wizyty w „Dolinie Słońca” mieliśmy okazję wykonać kilka prac porządkowych. Przede wszystkim zajęliśmy się czyszczeniem kostki brukowej z mchu, co wymagało od nas sporo wysiłku, ale też współpracy. Odkurzaliśmy i zamiataliśmy teren wokół głównego budynku. Jednym z zadań było mycie kostki i parkingu myjką ciśnieniową – tłumaczy na cytowanym portalu Dominika Byś-Gałązka, Office Manager.

Piękno wolontariatu to fakt, że daje on możliwość budowania społeczności. Dzięki wspólnej aktywności wzmacnia się więzi, ale również rozwija umiejętności interpersonalne i lepiej rozumie się potrzeby drugich. Są to umiejętności, które przydają się zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Nie chcemy, by praca ograniczała się tylko do tego, co robimy na co dzień przed monitorami – twierdzi Jakub Harmata. – Takie akcje pomagają nam przełamać rutynę i skupić się na inicjatywach, które są nam bliskie. Integracja w takiej formie jest dużo przyjemniejsza i łatwiejsza, przebiega bardziej naturalnie.  W końcu, żeby wspólna praca przynosiła efekty, potrzebna jest dobra komunikacja – podkreśla. 

Wspólna aktywność wolontariuszy z firmy Tanium oraz przyjazna atmosfera sprawiły, że czas mijał szybko i przyjemnie. Po kilku godzinach intensywnego wysiłku, kostka brukowa w „Dolinie Słońca” wyglądała jak nowa. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy teren ośrodka odzyskał dawny blask, co wpłynęło również na komfort podopiecznych.

Nasza wizyta w „Dolinie Słońca” dała nam dużo radości i satysfakcji. Zarówno z wykonanej pracy, jak i z całego zespołu. Myślę, że świetnie się przy tym bawiliśmy, a dla mnie osobiście największą nagrodą były uśmiechy podopiecznych fundacji i przebite z nimi „piątki” – podkreśla Jakub Harmata.

Pracownicy Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” podziękowali wolontariuszom z firmy Tanium za wspólnie spędzony czas i zaopiekowanie się terenem wokół „Doliny Słońca”. 

Cieszy fakt, że pomaganie i wolontariat pracowniczy przybierają tak różnorodne postaci.

Tekst został opracowany w oparciu o artykuł opublikowany na stronie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” dostępnej tutaj. Zdjęcie opublikowane w  nagłówku pochodzi z Archiwum Firmy Tanium. Zostało ono zaczerpnięte ze strony, na podstawie której opracowano tekst. Wypowiedzi Panów Jakuba Harmata, Łukasza Bartosiewicza i Pani Dominiki Byś-Gałązki zostały przytoczone na podstawie wskazanego wyżej artykułu pochodzącego ze strony Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. 

Dodaj komentarz