Pierwszy w historii Poznania raport o dostępności stworzony przez pracowników Urzędu Miasta został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej.
Obowiązek sporządzenia raportu o stanie dostępności został nałożony na każdy podmiot publiczny przez Ustawę o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, którą uchwalono w roku 2019. Raport o dostępności Urzędu Miasta Poznania składa się z 4 działów. Noszą one następujące tytuły „Dostępność architektoniczna”, „Dostępność cyfrowa”, „Dostępność informacyjno-komunikacyjna” i „Dostęp alternatywny”.
Pierwszy raport podmioty publiczne miały umieścić na Platformie Sprawozdawczej Głównego Urzędu Statystycznego w terminie do dnia 31 marca 2021 r. Z Platformy tej raport automatycznie został przesłany do Wojewody Wielkopolskiego. Raport sporządzony przez Urząd Miasta Poznania obejmuje okres sprawozdawczy od 20 września 2019 r. do 1 stycznia 2021 r. Następny raport urzędnicy będą musieli przygotowywać za 4 lata. Urząd Miasta Poznania w raporcie wykazał to jak spełnia minimalne wymagania w zakresie zapewniania dostępności opisane w artykule 6 ustawy.
Raport zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania i dostępny jest tutaj.
Więcej informacji tutaj.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.