Ze względu na panującą w Polsce i na świecie pandemię koronawirusa nałożono na nas wszystkich wiele obostrzeń i zakazów. Ich celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, a w dalszej kolejności pokonanie go. Na stronie internetowej Powiatu Poznańskiego znajduje się wiele ciekawych propozycji spędzenia nadmiaru wolnego czasu.
Propozycje te stanowią świetne lekarstwo na nudę. Są one na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Perły Powiatu Poznańskiego
Pod tym tytułem zostały zebrane artykuły z cyklu „Perły Powiatu Poznańskiego”. Są to miejsca niezwykłe – zabytki architektury i przepiękne pomniki przyrody. Teksty zostały zebrane tutaj.
Gry karciane i planszowe
Osoby zainteresowane mogą pobrać ze strony Powiatu Poznańskiego i wydrukować sobie dwie gry. Pierwsza z nich nosi tytuł „Planszówka”. Zadaniem graczy jest zalezienie i odwiedzenie oznaczonych na planszy miejsc. Wyścig odbywający się w ramach gry nosi nazwę „Szlaku Pierścienia”. Obejmuje on trasę na terenach otaczających Miasto Poznań. Osoba, która odwiedzi wszystkie Perły Powiatu Poznańskiego jako pierwsza jest zwycięzcą. Grę można pobrać tutaj.
Na tej samej stronie Powiat Poznański opublikował również zabawę o nazwie „Memory”. Polega ona na odnajdywaniu takich samych kart. Jest to świetna gra zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci.
Książka dla najmłodszych
Dla dzieci stworzono również edukacyjną książeczkę zatytułowaną „Powiatowe łamigłówki TRAMPka i TeniSówki”. Bohaterowie książki zabierają milusińskich w podróż po powiecie poznańskim. W trakcie czytania dzieci muszą rozwiązywać różnego rodzaju zadania i kolorować obrazki. Książkę można pobrać tutaj.
Wirtualne spacery
W związku z pandemią kornawirusa obiekty turystyczne zostały zamknięte. Część z nich można jednak zwiedzać wirtualnie, nie wychodząc z domu. Z listą linków do internetowych wycieczek po najpiękniejszych miejscach można zapoznać się tutaj.
Legendy Powiatu Poznańskiego
Powiat poznański to region słynący ze swoich legend. Część z nich można poznać lub odkryć ponownie tutaj.
Zwiedź „Szlak Kościołów Drewnianych”
W Puszczy Zielonka, w czasach wolnych od zarazy można było zwiedzać „Szlak Kościołów Drewnianych”. Dwanaście obiektów sakralnych, które się na nim znajdują, upowszechnia dziedzictwo drewnianej architektury kościelnej. Trakt turystyczny można zwiedzić on-line, korzystając z linku dostępnego tutaj.
Opracowano na podstawie artykułu dostępnego tutaj.