Fundacja Kultury bez Barier poszukuje osoby do przeprowadzenia szkolenia z zakresu niewidocznych niepełnosprawności.
Wymagania zawarte w ogłoszeniu:
- Doświadczenie w zakresie niewidocznej niepełnosprawności. Zależy nam na osobie, która będzie mogła opowiedzieć o swojej perspektywie i potrzebach.
- Szkolenie odbywać się będzie w języku angielskim, dlatego niezbędne jest sprawne posługiwanie się tym językiem.
Oferta jest płatna.
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt mailowy na adres: marta@kulturabezbarier.org.
Oferta obejmuje pracę w instytucji tworzącej dostępność dla osób z niepełnosprawnościami narządów wzroku, słuchu, dla ludzi ze spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Fundacja Kultury Bez Barier w swojej działalności skupia się na opracowywaniu konkretnych rozwiązań dla tekstów kultury, miejsc i wydarzeń. Fundacji chodzi o to by teksty kultury mogli „czytać” wszyscy. Pracownicy tej organizacji dążą do tego by jak najwięcej miejsc stało się dostępnymi i by w organizowanych w nich wydarzeniach mogli brać w nich udział wszyscy, przede wszystkim zaś osoby z niepełnosprawnościami. Upowszechnianie dostępności jest to proces, a w tym procesie najważniejszy jest Człowiek. Dlatego od początku istnienia Fundacji Kultury Bez Barier związani z nią ludzie podejmowali szereg zróżnicowanych działań. Jedną z dziedzin działalności Fundacji było szkolenie przedstawicieli/przedstawicielek instytucji kultury, samorządów, biznesu oraz pracowników i pracowniczek organizacji trzeciego sektora.
Olbrzymim atutem Fundacji Kultury Bez Barier jest szeroka, wszechstronna i różnorodna oferta szkoleniowa. W trakcie warsztatów i prelekcji pracownicy Fundacji starają się proces nauczania oprzeć na doświadczaniu i interakcji. Głównie dzięki temu warsztaty chętnie wybierają klienci Fundacji. W ich trakcie osoby biorące udział w zajęciach same dochodzą do wniosków, co i w jakim zakresie można, a co powinno się zrobić dla osób o ograniczonej sprawności.
Fundacja oferuje szkolenia z:
- organizowania dostępnych wydarzeń
- obsługi i komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami ( wzroku, słuchu, ruchu, intelektualną, ze spektrum autyzmu)
- tworzenia audiodeskrypcji do tekstów kultury (dzieł plastycznych, filmów, spektakli)
- nowych mediów bez barier.
Działalność szkoleniowa to obok konsultacji i organizacji dostępnych wydarzeń jeden z najważniejszych obszarów działań Fundacji Kultury Bez Barier.