Poznań zajmuje trzecie miejsce w kraju pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. 57, 8 proc. zainteresowanych przyjęło dwie dawki preparatu, co oznacza, że są już w pełni zaszczepieni.
Lepsza jest tylko Warszawa i Podkowa Leśna z pierwszym rezultatem w Polsce, przekraczającym 60 proc.
Wynik osiągnięty przez poznaniaków da się jeszcze podwyższyć – wciąż istnieje możliwość zapisu na szczepienia w POSUM oraz w punkcie na Stadionie Miejskim.
„Przez cały czas można rejestrować się w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim oraz w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM)” – informuje Miasto.
Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy umówić szczepienie:
- w siedzibie POSUM: osobiście lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436
- na Stadionie Miejskim: pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44
inną drogą jest:
- rejestracja telefoniczna: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989
- wysyłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie
- e-rejestracja dostępna na stronie: www.pacjent.gov.pl
Należy przy tym wskazać, że przynajmniej jedną dawkę przyjęło już 338 913 osób ze stolicy Wielkopolski.
Nie muszę chyba dodawać jak ważne jest szczepienie, szczególnie w sytuacji chorób współistniejących i wybranej niepełnosprawności, która powoduje usytuowanie w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem.
„To w szczególności osoby, u których przyczyną niepełnosprawności są schorzenia układu krążeniowo-oddechowego, współwystępujące schorzenia różnych układów organizmu, czyli osoby z tzw. niepełnosprawnością sprzężoną oraz ze schorzeniami powodującymi znaczące osłabienie odporności” – czytamy na stronie biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Poddanie się sczepieniu to jedyna słuszna droga powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii i szansa na odzyskanie – choć po części – poczucia bezpieczeństwa.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.