Od 8 października można zgłaszać swoje typy kandydatów do tytułu Sportowca 2020 roku.
Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego wyłoni najlepszego i najpopularniejszego zawodnika. Laureaci zostaną także wyróżnieni w kategoriach Trener/Trenerka, Organizacja oraz Wydarzenie Sportowe.
Głosowanie odbędzie się na specjalnie do tego przeznaczonej platformie, znajdującej się na www.paralympic.org.pl. Finałowa kolejność ustalana będzie po zliczeniu sumy punktów z głosowania internautów i punktów przyznanych przez Kapitułę.
Zwycięzcą stanie się sportowiec, który w sumie otrzyma najwięcej punktów. W przypadku tej samej liczby punktów decydować będzie liczba głosów oddanych w głosowaniu internetowym.
Zwycięzcy Plebiscytu w czterech kategoriach: Sportowiec, Trener/Trenerka, Organizacja i Wydarzenie Sportowe otrzymają statuetki imienia Sir Ludwiga Guttmanna (twórcy igrzysk paraolimpijskich) wykonaną z brązu i zaprojekowaną przez Andrzeja Renesa.
Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” rozdane zostaną podczas Gali Finałowej Plebiscytu, który odbędzie się 2 grudnia w Centrum Olimpijskim w przeddzień Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej Plebiscytu w Centrum Olimpijskim 2 grudnia (planowana jest transmisja online) oraz na stronach internetowych, profilu Facebookowym i Twitterze PKPar-u.
Kandydata do tegorocznego Plebiscytu może zgłosić osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.
Jak zgłosić kandydata?
Na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt PKPar – 2020 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy wybierając odpowiednie kategorie.
Link: https://paralympic.org.pl/plebiscyt2020/
Regulamin Plebiscytu znajduje się także na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt PKPar – 2020.
W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem pod numerem: 22 824 08 72 lub mailem na adres plebiscyt@paralympic.org.pl .
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 października o godz. 23:59.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.