Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje ogólnopolski projekt badawczy o nazwie „Badanie potrzeb Osób niepełnosprawnych w Polsce”.
Za realizacje badań ilościowych oraz badań jakościowych odpowiada konsorcjum firm Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o. oraz Agencja Badawcza Fast Solutions (Grupa WW Sp. z o.o.)
Podstawowym zadaniem badania jest zdiagnozowanie potrzeb osób z niepełnosprawnością z ich osobistego punktu widzenia oraz zmian, które nastąpiły w stosunku do poprzedniego badania z 2017 roku. Dzięki tym ankietom stworzone zostaną również rekomendacje w kwestii właściwego wsparcia przez PFRON osób niepełnosprawnych w odpowiadaniu na ich potrzeby.
Przeprowadzenie badania ma fundamentalną rolę dla poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnościami oraz ich udziału w życiu społecznym. Pozyskane dzięki badaniu informacje pozwolą na lepsze dopasowanie wsparcia dorealnych potrzeb środowiska, co jest kluczowe w obliczu planowanych zmian w systemie pomocy dla osób z niepełnosprawnościami.
Badanie realizowane jest na terenie całej Polski, obejmuje osoby z niepełnosprawnościami w wieku od 16 do 65 lat. W ramach badania wykonywane są indywidualne wywiady pogłębione i dyskusje grupowe (badanie jakościowe), a także wywiady ankietowe (badanie ilościowe) z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Wszystkie informacje pozyskane w toku badania posłużą wyłącznie do celów analitycznych, a wobec uczestników badania zachowane zostaną najwyższe standardy anonimowości i poufności. Raporty i wnioski z badania nie dają możliwości identyfikacji uczestników.
Formularz, który zamieszczamy poniżej pozwala uczestnikom pozyskać informacje na temat tego, w jaki sposób będą mogli wziąć udział w badaniu.
Link do formularza: https://badanie.panelankietowy.pl/index.php?r=survey/index&sid=858471&token=OzN0021.
Informacji dotyczących organizacyjnej strony badania udzielają przedstawiciele Wykonawców. W zakresie kontaktu z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością:
- Natalia Pizło, tel. 789 362 649, e-mail: pizlo@fastsolutions.com.pl;
W zakresie badań ankietowych:
- Damian Nalepa, tel. 536 873 481, e-mail: nalepa@fastsolutions.pl;
W zakresie badań jakościowych:
- Dr Marcin Pierzchała, tel. 609 409 209, e-mail: pierzchala@instytut-ipc.pl
- Jarosław Sawicki, tel. 792 767 400, e-mail sawicki@instytut-ipc.pl.