Przejdź do treści

Nowotomyski Jarmarek Chmielo-Wikliniarski

Plakat promujący Nowotomyski Jarmark Chmielo-Wikliniarski

W dniach od 4 do 6 września 2020 r. na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu odbędzie się Nowotomyski Jarmarek.

 

Nowotomyski Jarmark Chmielo-Wikliniarski to wydarzenie  rokrocznie tłumnie odwiedzane gości, nie tylko z powiatu nowotomyskiego. Osoby te chętnie bawiły podczas koncertów towarzyszących imprezie.  Niestety ze względu na panującą w Polsce i na świecie pandemię koronawirusa tegoroczna edycja eventu przybierze bardziej kameralną formę.

Nowotomyski Jarmarek rozpocznie się w piątek, 4 września o godzinie 18:00 od uroczystego odsłonięcia słynnego wiklinowego kosza. Po tym wydarzeniu na scenie zagości zespół Antkowe Pyry, którego występ rozpocznie się o 19:30, po którym około godziny 20:30 wystąpi grupa muzyczna OJEJ.

Wśród wydarzeń zaplanowanych na 5 września zapewne dużym zainteresowaniem będzie cieszyć się występ kabaretowy Ireneusza Krosnego, który zaprezentuje się przed nowotomysjką publicznością o godzinie 16:00. Nie zabraknie również atrakcji muzycznych. Zespół Modesta Acoustic pojawi się na scenie o 17:30, a po nim na godzinę 19:00 zaplanowano koncert grupy Country Zenit.

W niedzielę, 6 września o godzinie 16:00 na Nowotoymskim Jarmarku zagra obchodząca 40-lecie istnienia Kapela zaa Winkla. O godzinie 17:30  zaś na scenie zagości Kapela znad Baryczy. Imprezę zakończy koncert Kapeli z Kopyta, który rozpocznie się o godzinie 18:30.

Na osoby, które w najbliższy weekend zdecydują się odwiedzić Jarmark czekać będą stoiska z rękodziełem, kiermasz wyrobów wiklinowych, warsztaty plecionkarskie, Nowotomyski Festiwal Smaków Świata- Street Food, występy kataryniarza oraz prezentacje animatorów i szczudlarzy.

Organizatorzy informują uczestników, że liczba miejsc pod sceną będzie ograniczona. Na koncerty obowiązywać będą wejściówki. Można je odbierać w Nowotomyskim Ośrodku Kultury w „okienku podawczym”, które znajduje się przy muszli koncertowej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności