Przejdź do treści

LATO nieLETNIE

Grafika promująca konferencję online o nazwie „Jak wspomagać ucznia w spektrum autyzmu? - perspektywa samorzecznika”

Jutro, 15 lipca, rusza w Poznaniu akcja „Lato nieLETNIE”. Akcja potrwa do końca sierpnia.

Akcja adresowana jest do najmłodszych mieszkańców Poznania. Z przygotowanej przez miasto bogatej wakacyjnej oferty kulturalno-rekreacyjnej może skorzystać nawet 26 tys. młodych Poznaniaków.

Zainteresowani skorzystaniem z atrakcji w lipcu, jeszcze dzisiaj mogą odebrać vouchery na wydarzenia. Będą one wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń – przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz przy Małachowskiego 10 w godz. 9-15 oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 w godz. 10-18. 28 lipca w tych samych punktach i w tych samych godzinach będą wydawane vouchery na ofertę sierpniową. Miasto przygotowało ponad 6,5 tys. voucherów.

Z oferty może skorzystać każdy po podpisaniu oświadczenie, że jest się mieszkańcem Poznania i płaci się podatki na rzecz miasta. Osoba dorosła – rodzic lub opiekun prawny – może dostać jeden voucher, który uprawnia do skorzystania tylko z jednego z wybranych wydarzeń kulturalnych czy rekreacyjnych wraz z maksymalnie trojgiem dzieci do lat 10.

Każdy voucher zostanie opisany imieniem i nazwiskiem odbierającej go osoby i uzupełniony o liczbę dzieci uczestniczących w atrakcji. Jest ważny wraz z dokumentem tożsamości osoby dorosłej, która go odebrała. Należy go oddać i wymienić na bilet w kasie instytucji, z której oferty korzystamy. W przypadku Teatru Muzycznego wymiany voucheru na bilet trzeba dokonać w kasie teatru 30-31 lipca oraz 3-4 sierpnia, w godz. 10-18.

Wybierając się z dziećmi do kina, teatru czy Bramy Poznania, należy zarezerwować wcześniej termin wizyty. Teatr Animacji uruchomi również nad Rusałką scenę plenerową, gdzie będzie można oglądać spektakle bez konieczności posiadania voucheru.

Projekt „Lato nieLetnie” finansowany jest z budżetu miasta Poznania.

Szczegóły akcji „Lato nieLETNIE” znajdą Czytelnicy na stronie www.poznan.pl/latonieletnie.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.