Niewidzialna Wystawa to próba przybliżenia osobom widzącym perspektywy postrzegania świata przez osoby z dysfunkcją wzroku.
Ten, kto czuje, że powinien doświadczyć sytuacji, w której trzeba poradzić sobie bez tego ważnego zmysłu, może udać się na zwiedzanie w całkowitych ciemnościach.
„Na wystawie nasi Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie. Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy? Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzisz specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczysz, jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko” – czytamy na stronie organizatora.
Niewidzialna Wystawa to projekt kulturalno-edukacyjno-społeczny, który ma na celu pokazanie świata z innej strony. Świat ten, chociaż może wydawać się w pierwszej chwili obcy i zaskakujący, jest udziałem wielu ludzi. Dlatego cieszy fakt, że równocześnie z oswajaniem z „odmienną rzeczywistością”, Niewidzialna Wystawa stwarza przestrzeń, w której niewidomi i słabowidzący uczą, w jaki sposób bezpiecznie pomagać osobom z dysfunkcją wzroku. Na pewno jest to bardzo cenne i nietypowe doświadczenie.
Wystawa odbywa się w Warszawie pod adresem:
Galeria Handlowa w Millennium Plaza (1. piętro)
Al. Jerozolimskie 123a
Godziny otwarcia: Pn.-Pt. 10-20 (Ostatnia grupa wchodzi o 19.00) – w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 15 września) Niewidzialna Wystawa czynna od 12.00
Sob., Nd. 10-20 (Ostatnia grupa wchodzi o 19.00)
Na chwilę obecną standardowa liczebność grup w związku z obostrzeniami wynikającymi z reżimu sanitarnego wynosi 3 osoby + przewodnik.
Rezerwacje, pytania i odpowiedzi: info@niewidzialna.pl.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.