Przejdź do treści

Weź udział w warsztatach i naucz się czytać język filmu!

Chcesz dowiedzieć się jak powstają kostiumy filmowe? Fundacja Katarynka we współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA zachęcają do udziału w wyjątkowym warsztacie z języka filmu.

Są to warsztaty z audiodeskrypcją i pomocami dotykowymi dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Profesjonalna kostiumografka podzieli się z zainteresowanymi wiedzą na temat projektowania kostiumów filmowych i tym, jak one powstają. To niepowtarzalna okazja, by na własną rękę zapoznać się z kostiumami, które były wykorzystywane w filmach wyprodukowanych przez wrocławską Wytwórnię Filmów Fabularnych.

W warsztatach można będzie wziąć udział 22 listopada o godz. 17:30 w siedzibie Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu.

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisów na oprowadzanie można dokonywać pod mailem kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

O Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) powstało w wyniku przeformowania wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Instytucja jest obecnie sukcesorem i kontynuatorem działań Wytwórni.

Wytwórnia Filmów Fabularnych rozpoczęła działalność 1 stycznia 1953 roku, na początku funkcjonując jako wrocławski oddział Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi.

Status samodzielnej jednostki i nazwę Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu (WFF) otrzymała 1 stycznia 1954 roku. Wyznaczony wówczas plan zakładał produkcję 3 filmów w ciągu roku.

We Wrocławiu swoje debiutanckie filmy pełnometrażowe realizowali uznani, polscy reżyserzy, w tym: Andrzej Wajda („Pokolenie”, 1955 r.), Kazimierz Kutz („Krzyż Walecznych”, 1959 r.) i Roman Polański (nominowany do Oscara „Nóż w wodzie”, 1961 r.).

Wielu wybitnych twórców tworzyło w Wytwórni swoje najważniejsze filmy, między innymi:Wojciech Jerzy Has („Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Jak być kochaną”, „Lalka”), Agnieszka Holland („Niedzielne dzieci”, „Zdjęcia próbne”, „Kobieta samotna”), Andrzej Wajda („Popiół i diament” z niezapomnianą kreacją Zbyszka Cybulskiego), Sylwester Chęciński (najpopularniejsze polskie komedie „Sami swoi”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”) i Stanisław Lenartowicz („Giuseppe w Warszawie”, „Pamiętnik pani Hanki”).

We Wrocławiu pracowało i tworzyło ponadto całe grono najlepszych polskich operatorów, montażystów, scenografów, dźwiękowców czy aktorów.

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Dodaj komentarz