Przejdź do treści

Udany udział Fundacji Avalon na Pol’and’Rock Festival 2021

Osoby z niepełnosprawnością podczas festiwalu? Tak! W trakcie Pol’and’RockFestival 2021 Fundacja Avalon edukowała na temat niepełnosprawności, przełamywała stereotypy oraz pokazywała na żywych przykładach jak powinna zostać rozwiązana kwestia dostępności imprez muzycznych.

„Przez 4 dni spotkaliśmy niezliczoną ilość ludzi, dla których temat niepełnosprawności stał się trochę mniej tabu. Zrobiliśmy mały, ale bardzo ważny krok ku budowaniu świata, w którym osoby z niepełnosprawnościami mają równe szanse na realizowanie swoich życiowych dróg, bez wykluczenia i dyskryminacji. Pokazywaliśmy Pol’and’Rock Festival, który pod względem dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami może być dla wielu miejsc w Polsce wzorem”

– napisał na swoim fanpage’u na Facebooku Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.

W przeciągu zaledwie kilku dni zatem uczestnicy festiwalu odwiedzający stoisko organizacji w Akademii Sztuk Przepięknych brali udział w aktywnościach, konkursach, warsztatach oraz korzystali z pomocy oraz wsparcia w ramach punktu technicznego i doradczego, a także spotykali się z ambasadorami Fundacji.

Z doświadczeń Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizatora Pol’and’Rock Festival oraz Fundacji Avalon mogą teraz czerpać inni, wdrażając rozwiązania na rzecz dostępności imprez dla osób z niepełnosprawnościami w naszym kraju.

Wartościowe jest to, że inicjatywa się udała i można wyciągnąć wnioski z tych dobrych doświadczeń!

Wydarzenia muzyczne, kulturalne, sportowe czy wszelkie inne imprezy masowe nie powinny nikogo wykluczać, a być w zasięgu wszystkich.

W ten sposób świat stanie się bardziej przyjazny, a inspirujące wrażenia będą na wyciągnięcie ręki.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz