W przestrzeni Wielkopolski działa nowe miejsce, w którym odnajdą się przedstawiciele trzeciego sektora.
Chociaż Centrum Aktywnych Mieszkańców Poznania CAMP zadedykowane zostało przede wszystkim osobom związanym z NGO, to przysłowiowe cztery kąty budynku stoją otworem dla wszystkich zainteresowanych.
Działalność społeczna na Chwaliszewie 75 rozpoczęła się już dwa lata temu przy zaangażowaniu PISOPu oraz Fundacji NIWA, jednak wczoraj miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum, realizującego zadania z ramienia Urzędu Miasta Poznania. Ta inicjatywa jest w pewnym sensie kontynuacją przedsięwzięć, które podejmowane były przez Centrum Bukowska.
„Chcemy, aby to miejsce na mapie miasta stało się przede wszystkim sercem aktywności społecznej i obywatelskiej, zaangażowania mieszkańców Poznania i Wielkopolski, szacowanego na bardzo długi czas […] Mamy przy tym zespół doradców, którzy podpowiedzą skąd pozyskiwać środki, jak współpracować z wolontariuszami czy firmami przy różnych działaniach i inicjatywach” – komentuje Ewa Gałka prezeska zarządu Centrum PISOP.
Centrum będzie też udostępniać sprzęt i platformy do komunikacji zdalnej. Mają być tutaj prowadzone działania promocyjne, rekrutacyjne oraz diagnostyczne.
Wszystko po to, by stworzyć wspólną i twórczą przestrzeń społecznej aktywności. Potwierdzeniem tych słów, jest kolorowy mural, który zdobi już ogród, a do którego każdy mógł dołożyć kilka własnych pociągnięć pędzla. Sztuka ta ma obrazować kreatywność i kolektywność, jaka może wytworzyć się tylko i wyłącznie w pracy na rzecz tego samego celu. Wtedy najczęściej powstaje więź i satysfakcja z osiągniętego efektu.
Powstała zatem przestrzeń, gdzie mogą spotkać się mieszkańcy, dla których priorytetem jest rozwój społeczny miasta.
Nowe miejsce, ale doświadczony i przedsiębiorczy zespół ludzi, równa się dobra energia i tak samo pozytywne rezultaty.
Takiego miejsca z pewnością brakowało na mapie Poznania.
Pozostaje trzymać kciuki za dalszą działalność i bacznie śledzić wydarzenia oraz przedsięwzięcia organizowane w progach CAMP.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.