Grupa przewodników PoPoznaniu.pl organizuje wycieczki tematyczne w stolicy Wielkopolski.
Trasy spacerów obejmują mniej znane dzielnice miasta. Uczestnicy dzięki nim mogą odwiedzić miejsca oddalone od najbardziej uczęszczanych turystycznych szlaków. W trakcie każdej z wycieczek organizatorzy koncentrują się na jednym wątku, który spaja tematycznie spacer. Wycieczki odbywają się w konwencji „free walking tour”. Zapisy na nie są wymagane. Piesze wyprawy mają miejsce w ustalonym terminie (bez względu na aurę i liczbę uczestników). Spacery nie są dotowane przez miasto ani przez instytucje i sponsorów, dlatego na zakończenie każdej z wypraw można nagrodzić przewodnika napiwkiem.
Organizatorzy spacerów proszą o utrzymywanie odpowiedniego dystansu społecznego, a w wypadku stwierdzenia u siebie objawów jakiejkolwiek infekcji o powstrzymanie się od udziału w wydarzeniach.
Wycieczki, które odbędą się niebawem:
Malta – w poszukiwaniu śladów Doliny Świętojańskiej
Termin: 23 sierpnia (poniedziałek), godz. 18.00, początek przed kościołem św. Jana Jerozolimskiego (ul. Świętojańska/Warszawska)
Ślady – spacer w poszukiwaniu zaginionego czasu
Termin: 24 sierpnia (wtorek), godz. 18.00, początek przed kościołem pw. św. Wojciecha na Wzgórzu św. Wojciecha
Zbrodnia i kara
Termin: 25 sierpnia (środa), godz. 18.00, początek na placu Międzymoście od strony skweru R.S. Ulatowskiego i ul. Chwaliszewo
Poznańskie Ślady Enigmy
Termin: 26 sierpnia (czwartek), godz. 18.00, początek przed CK „Zamek” obok pomnika pogromców Enigmy (ul. Św. Marcin 80/82), zakończenie w tym samym miejscu
Zielone centrum
Termin: 27 sierpnia (piątek), godz. 18.00, początek przy wejściu do Parku Chopina od strony ul. Wrocławskiej
Poznań w PRL
Termin: 28 sierpnia (sobota), godz. 18.00, początek przed pomnikiem Kościuszki u zbiegu ul. Bukowskiej i Grunwaldzkiej
Vademecum architektoniczne
Termin: 29 sierpnia (niedziela), godz. 18.00, początek na Starym Rynku przed ratuszem
Kontakt do organizatorów: tel. 884 605 305.
Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.