We wtorek, dnia 9 stycznia 2024 roku o godzinie 18:00 Stowarzyszenie Zielona Grupa zaprasza wszystkie Poznanianki i wszystkich Poznaniaków, a zwłaszcza zaś mieszkańców poznańskiego Dębca na sąsiedzkie kolędowanie z chórem Soli Deo.
Wydarzenie odbędzie się w Domu Sąsiedzkim przy ulicy Bukowej 2A. Uwaga! Do budynku, w którym odbędzie się wydarzenie wchodzi się od strony ulicy Kasztanowej. Chór Soli Deo został założony w roku 2002. Była to inicjatywa Księdza Prałata Stanisława Wojtaszka. Pierwsze spotkanie chórzystów odbyło się w październiku 2002 roku. W skład zespołu wokalnego wchodzi dwudziestu czterech chórzystów śpiewających w czterech głosach.
Próby chóru Soli Deo odbywają się na poznańskim Dębcu w poniedziałki i w środy o godzinie 19.00. Grupa śpiewaków stanowi wesoły, zgrany i miły zespół. Chórzyści uczestniczą w licznych wyjazdach na koncerty na terenie naszej diecezji. Zespół śpiewaków tworzył oprawy muzyczne bardzo ważnych i istotnych wydarzeń kościelnych oraz wielu Mszy Świętych w różnych parafiach. Spotkania chóru mają charakter integracyjny i towarzyski. Te dwa wymiary połączone są ze wspólnym śpiewem. Chór Soli Deo otwarty jest dla wszystkich osób, która chce cząstkę siebie i swój śpiew ofiarować na Chwałę Trójcy Świętej i Kościoła.
Spotkania grupy śpiewaków adresowane są do wszystkich ludzi, niezależnie od wieku i wokalnych umiejętności!
Wstęp na koncert kolęd w wykonaniu chóru Soli Deo, który odbędzie się w Domu Sąsiedzkim jest bezpłatny.
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Program ten został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Przypomnijmy, że Dom Sąsiedzki na Dębcu powołany został do życia przez Stowarzyszenie Zielona Grupa. Jest to miejsce znane wszystkim mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Odbywają się w nim różne spotkania oraz prowadzona jest regularnie wymiana dóbr i doświadczeń. W Domu Sąsiedzkim mają miejsce warsztaty dla dzieci i osób dorosłych. W miejscu tym odbywają się również szkolenia, kolacje sąsiedzkie, spacery, wystawy, kursy rzemiosła, a także wymiana roślin, książek, ubrań i najróżniejszych sprzętów domowych. Wszystkie te działania i formy aktywności ożywiają i wzmacniają wspólnotę lokalną i sąsiedzką.