W najbliższą sobotę – 5 września odbędzie 27. edycja święta chleba w Wielkopolsce. Wydarzenie ma za zadanie zapoznanie zainteresowanych z wysiłkiem, jaki każdego dnia wykonują piekarze, by zapewnić polskim rodzinom świeże pieczywo.
Event powinien zachęcić też młode osoby do podjęcia tego ważnego fachu. W drugiej kolejności chodzi o to, żeby za pomocą tego typu cyklicznych imprez krzewić szacunek do chleba jako podstawowej formy pożywienia w wielu domach.
Oczywiście, co nie mniej istotne, pieczywo zajmuje również cenne miejsce w diecie człowieka, co przy okazji warto przypominać.
Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP wraz z Cechem Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. Imprezę wspiera również powiat poznański.
W programie przewidziano mnóstwo ciekawych wydarzeń i rozrywek.
– Podczas tegorocznego Święta Chleba w Wielkopolsce nie zabraknie licznych atrakcji. Na Starym Rynku, od najlepszych fachowców, będzie można dowiedzieć się i zobaczyć, jak się wypieka dobry chleb. Będą także konkursy wiedzy i animacje dla dzieci, a na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne. Mam nadzieję, że nikt nie będzie się nudził – podkreślił starszy cechu, Stanisław Butka podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.
Podczas imprezy obowiązywać będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną – czytamy na stronie www.powiat.poznan.pl
Program imprezy:
XXII Święto Chleba w Wielkopolsce (5 września)
godz. 11.00: msza w intencji braci piekarskiej (Fara Poznańska)
godz. 12.10: ceremonia otwarcia imprezy
godz. 12.45: koncert duetu Sens
godz. 13.30: prezentacja uczestników XXII Święta Chleba w Wielkopolsce
godz. 13.45: solo akordeonowe Wojciech Szopka
godz. 14.15: konkurs dla dzieci
godz. 14.30: koncert zespołu Focus
godz. 15.30: konkurs z wiedzy o piekarstwie (gwara)
godz. 16.00: koncert Urszuli Lidwin i zespołu Focus
godz. 17.00: konkurs z wiedzy o cechu i stowarzyszeniu
godz. 18.00: zakończenie imprezy
Opracowano w oparciu o tekst dostępny tutaj
Redakcja realizuje zadanie Portal PION.PL – działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.