Przejdź do treści

Ethnoport – festiwal dostępny dla osób z niepełnosprawnościami

Logo Festiwalu Ethnoport 2024

Przyświecające festiwalowi szacunek i uważność wobec otaczającego świata, chcemy wyrazić także poprzez namysł nad potrzebami uczestniczek i uczestników Ethno Portu. Dokładamy wszelkich starań, abyście czuły i czuli się z nami bezpiecznie.

Dla wszystkich osób, które lubią wiedzieć, czego się spodziewać w nowym miejscu, zespół pracowniczek i pracowników Zamku opracował przed przewodnik po Centrum Kultury ZAMEK.
Znajdziesz go tutaj: https://ckzamek.pl/artykuly/8584-przedprzewodnik/

Pierwszeństwo wejścia! Osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby z sensoryzmami, zaburzeniami sensorycznymi i z nadwrażliwościami zmysłowymi będą wpuszczane na wydarzenia poza kolejką. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby osobom sprawdzającym bilety przed danym wydarzeniem lub na adres: e.banaszek@ckzamek.pl.

W trakcie festiwalu możesz skorzystać z pokoju wyciszenia. Będzie on otwarty w dniach 22–23.06. (sobota − niedziela) w g. 10-23. Pokój wyciszenia znajduje się na I piętrze Zachodniego Skrzydła Zamku. Strefa wyciszenia została przygotowana w Pokoju Marmurowym. Wskazówki jak do niego dotrzeć, znajdziesz tutaj: https://ckzamek.pl/artykuly/6971-pokoje-orzechowy-brzozowy-marmurowy/

Potrzebujesz więcej informacji na temat dostępności CK ZAMEK? Przeczytaj tutaj: https://ckzamek.pl/podstrony/170-dostepnosc/

Jeśli masz dodatkowe pytania lub uwagi dotyczące dostępności festiwalu, zachęcamy do kontaktu z naszą Koordynatorką Dostępności – Eweliną Banaszek: e.banaszek@ckzamek.pl.

KONCERTY Z AUDIODESKRYPCJĄ NA ŻYWO

PIĄTEK, 21.06, g. 20 | KHUSUGTUN (Mongolia) − Park Adama Mickiewicza (bilet: 10 zł)

SOBOTA, 22.06, g. 16.30 | TRIO LAS LLORONAS (Belgia) − Sala Wielka (bilet: 40 zł)

NIEDZIELA, 23.06, g. 15 | TRIO MANDILI (Gruzja, Polska) − Park Adama Mickiewicza (wstęp wolny)

Audiodeskrypcja: Marcin Głowiński

KONCERT Z TŁUMACZENIEM NA POLSKI JĘZYK MIGOWY (PJM)

SOBOTA, 22.06, g. 16.30 | TRIO LAS LLORONAS (Belgia) − Sala Wielka (bilet: 40 zł)

Tłumaczenie na PJM: Anna Sobek

POKAZ FILMOWY | audiodeskrypcja, PJM, napisy

NIEDZIELA, 23.06, g. 12 | Kino Pałacowe (bilet: 5 zł)| PRZEMOC I HISTORIA – pokaz filmowy z audiodeskrypcją, napisami dla osób niesłyszących, tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) oraz dostępną pętlą indukcyjną. Rozmowa o sytuacji w Strefie Gazyz udziałem Jagody Budzik i Konrada Pędziwiatra, poprzedzona projekcją filmu „Tantura”.

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy (PJM) przez Martę Jaroń i Agnieszkę Bastrzyk.

WYSTAWA FOTOGRAFII Z AUDIODESKRYPCJĄ

18.06-7.07, g. 10-21 | Hol Wielki| „Wsłuchaj się w świat. Pokolenia” – wystawa fotografii z audiodeskrypcją, tekstem ETR („easy to read”) oraz elementami dotykowymi.

GŁÓWNE PRZESTRZENIE FESTIWALOWE

Koncerty odbędą się na trzech scenach: w Sali Wielkiej, na Dziedzińcu Zamkowym (wejście od al. Niepodległości), w parku Adama Mickiewicza (ul. Fredry 7).

SALA WIELKA zlokalizowana jest na 1. piętrze, w nowej części Zamku. Możesz się tam dostać schodami lub jedną z trzech wind, Wejściem A lub Wejściem do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, po wcześniejszym skorzystaniu z windy dla osób poruszających się na wózkach. Wejście do sali jest bez progów i stopni.

DZIEDZINIEC ZAMKOWY znajduje się od strony alei Niepodległości. Prosto z chodnika schodzi się w dół po kostce brukowej. Należy przejść przez bramę do przedsionka, w którym są wejścia do lokali zamkowych najemców. Droga z przedsionka na Dziedziniec Zamkowy wiedzie przez szklane drzwi.

PARK ADAMA MICKIEWICZA znajduje się między ulicami: św. Marcin, al. Niepodległości, Fredry, Wieniawskiego. Na teren festiwalu prowadzą dwa wejścia – od ulicy Wieniawskiego oraz od al. Niepodległości. Osoby, które będą chciały odebrać sprzęt do audiodeskrypcji prosimy o wejście od al. Niepodległości.

Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu dostępne są:

  • w Holu Wielkim CK ZAMEK;
  • na Dziedzińcu Zamkowym;
  • w Korytarzu Amonitowym (parter, Zachodnie Skrzydło CK ZAMEK);
  • na II piętrze Zachodniego Skrzydła CK ZAMEK;
  • w parku Adama Mickiewicza, w pobliżu wejścia od ulicy Wieniawskiego.

Informacja o biletach:

Karnety festiwalowe są dostępne w serwisie bilety24.pl oraz w Kasie CK ZAMEK w cenach: 270 zł i 300 zł. Karnety wymienianie są na opaski w festiwalowym Punkcie INFO w Holu Wielkim.

Punkty kasowe uruchamiane są również godzinę przed koncertami na Dziedzińcu Zamkowym (płatność gotówką i kartą) i w parku (płatność tylko gotówką).

Osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, przysługuje „bilet OzN”, na podstawie którego może jej towarzyszyć nieodpłatnie jedna osoba wspierająca. Dzieci do 7. roku życia: wstęp wolny na koncerty (pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet lub karnet).

Informacja na temat parkingu:

Jeśli samochód jest Ci niezbędny i masz orzeczenie o niepełnosprawności, możesz skorzystać z miejsca parkingowego oznaczonego symbolem osoby poruszającej się na wózku. Najbliższe takie miejsca znajdują się przy ul. Kościuszki, blisko wejścia głównego do CK ZAMEK. Dla osób uczestniczących w wydarzeniach w Parku Adama Mickiewicza wyznaczone zostały dodatkowe miejsca parkingowe oznaczone symbolem wózka. Znajdują się one przy ul. Wieniawskiego.

Pełny program festiwalu znajduje się tutaj: https://ethnoport.pl/podstrony/138-program/

Informacje praktyczne oraz związane z dostępnością znajdują się tutaj:

https://ethnoport.pl/podstrony/124-praktyczne/

https://ethnoport.pl/podstrony/1186-informacje-dla-osob-z-niepenosprawnosciami/

Do zobaczenia!

Działania związane z dostępnością festiwalu Ethno Port Poznań 2024 są finansowane ze środków budżetu Miasta Poznania, Unii Europejskiej oraz dzięki dobrej woli narodu i rządu Tajwanu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Audiodeskrypcja i tłumaczenie na PJM w czasie koncertu Las LLoronas są finansowane ze środków budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Poznańskie sceny-dostępne!”, realizowanego przez Fundację Mili Ludzie.

Dodaj komentarz