Tegoroczna, 9 już edycja Innego Festiwalu organizowanego przez poznańską Fundację Barak Kultury rozpoczęła się 30 września 2021 r.
Festiwal został otwarty przedstawieniem zatytułowanym „Całe życie w dresach” w wykonaniu Justyny Tomczak-Boczko. Reżyserem monodramu jest Przemysław Prasnowski. Spektakl w humorystyczny sposób prezentuje trudną codzienną rzeczywistość matki niepełnosprawnego dziecka. Monodram w ramach festiwalu będzie można zobaczyć również w Buku, Obornikach, Straduniu k. Trzcianki, Borku Wielkopolskim i Krobi. Największą atrakcją Innego Festiwalu w Poznaniu będzie wernisaż wystawy malarstwa Miłosza Bronisza (11 października 2021 r. o godzinie 17:00 w siedzibie Fundacji Barak Kultury przy Alei Marcinkowskiego 21 w Poznaniu).
Miłosz Bronisz jest uczniem liceum. Jest osobą niepełnosprawną od urodzenia. Cierpi na zespół wad wrodzonych układu kostnego typu fokomelia. Wszystko robi za pomocą stóp. Nie przeszkadza mu to jednak w realizowaniu pasji. Bardzo dobrze pływa, interesuje się fauną i florą oraz fantastyką. Potrafi malować obrazy różnymi technikami, o czym przekonają się osoby, które odwiedzą wystawę jego prac zatytułowaną „Nogi pełne roboty”. Wystawę będzie można oglądać do 24 października.
Wydarzenia odbywające się w ramach Innego Festiwalu będą tłumaczone na Polski Język Migowy. Imprezom towarzyszyć będzie również audiodeskrypcja. Na wszystkie eventy w ramach Innego Festiwalu wstęp jest wolny. Trzeba pamiętać jednak o tym, że na spektakle, standupy, warsztaty alfabetu Lorma i warsztaty Polskiego Języka Migowego obowiązują zapisy mailowe: zosia@barakkultury.pl lub telefoniczne: 519 836 436.
Program 9 Innego Festiwalu tutaj.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.