Dziewiąta odsłona Festiwalu Kultury Bez Barier rozpocznie się 30 września i potrwa do 10 października br.
Na festiwalu swój udział zapowiedziało 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast.
Festiwal Kultury Bez Barier umożliwia dotarcie do kultury wszystkim, którzy na co dzień są pomijani w instytucjach zajmujących się podobnymi działaniami.
To wydarzenie, za pośrednictwem którego wskazywane są potrzeby osób często wykluczanych ze standardowych wydarzeń z zakresu życia kulturalnego i społecznego.
Za hasło festiwalu obrano zdanie „MOŻESZ być blisko!”.
„Ogromnie zależy nam na tym, aby ten festiwal na nowo obudził wszystkich, którzy odrobinę przysnęli w czasie pandemii i przyzwyczaili się do siedzenia w domu, przed komputerami. Liczymy, że znowu osoby z niepełnosprawnościami ruszą do instytucji kultury, a te zachwycą uczestników festiwalu nowymi propozycjami. I znowu będziemy blisko” – czytamy wypowiedź Roberta Więckowskiego z Fundacji Kultury Bez Barier w informacji prasowej.
Organizacje tworzące program, wywodzą się z takich metropolii, jak: Lublin, Kraków, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gdynia, Toruń, Piekary Śląskie, Rzeszów, Łódź, Białystok, Wrocław, Chorzów, Poznań i Nowy Sącz.
„Przed nami festiwalowe spektakle, pokazy filmowe, wystawy, spacery, spotkania i warsztaty, udostępnione za pomocą napisów dla niesłyszących, tłumaczenia na polski język migowy, audiodeskrypcji, pętli indukcyjnej, materiałów do dotykania czy pomocy festiwalowych asystentów” – informują organizatorzy.
W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całym kraju. Na pewno warto śledzić program wydarzenia, bo zapowiada się wiele niecodziennych atrakcji.
Warto dodać na przykład, że rozpoczęcie 9. Festiwalu Kultury Bez Barier zapowie iluminacja Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Pozostaje wziąć udział i przygotować się na dobrą zabawę!
Szczegółowy program festiwalu oraz rezerwacje online możliwe tutaj.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.