Przejdź do treści

Konkurs poetycki „Laur paraolimpijski” – napisz swój wiersz i zdobądź nagrodę

Grafika promująca konkurs poetycki „Laur paraolimpijski”

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio odbędą się już za 40 dni. W związku z tym, Fundacja Integracja we współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim ogłosiła wczoraj zasady I Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Laur paraolimpijski.

Pula nagród sięga w sumie 10 tys. złotych.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich bez wyjątku. Mogą wziąć w nim udział zarówno osoby z niepełnosprawnością, jak i osoby pełnosprawne. Tematyka konkursu dotyczy natomiast ściśle sportu paraolimpijskiego – rywalizacji osób z niepełnosprawnością, sylwetek zawodników, dyscyplin, igrzysk paraolimpijskich.

Termin nadsyłania twórczości rozpoczął się 15 lipca i upływa 30 września.

Jury składa się z wybitnych postaci – znawców poezji, dziennikarstwa i sportu, a także przedstawicieli Komitetu i Integracji. Kapitule przewodniczyć będzie profesor Anna Nasiłowska, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, partnera merytorycznego konkursu. Nagrody wręczone zostaną natomiast 3 grudnia, podczas finałowej gali 19. konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie.

Do zdobycia będą trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – co nawiązuje do tematyki sportowej, a towarzyszyć im będą ufundowane przez Polski Komitet Paraolimpijski nagrody w wysokości odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł. Całość zakończy wydanie tomiku wierszy nagrodzonych i wyróżnionych przez jury” – czytamy na portalu www.niepelnosprawni.pl.

W celu wzięcia udziału w konkursie, należy:

  1. Napisać wiersz poświęcony sportowi paraolimpijskiemu, rywalizacji osób z niepełnosprawnością, sylwetkom zawodników, dyscyplinom, igrzyskom paraolimpijskim.
  2. Wysłać ten utwór, razem z danymi kontaktowymi, na adres e-mail: laur@integracja.org.
  3. Wiersze można zgłaszać od 15 lipca do 30 września 2021 roku.
  4. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy wiersze. Kolejne wysłane przez tę samą osobę nie będą brane pod uwagę przez jury.
  5. Zgłaszane na konkurs wiersze nie mogą być wcześniej publikowane (także w Internecie) ani nagradzane.
  6. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich – bez podziału na osoby z niepełnosprawnością i pełnosprawne.
  7. Wiersze są przyjmowane na konkurs wyłącznie drogą mailową – zamieszczane w komentarzach lub w serwisach społecznościowych nie będą brane pod uwagę.

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu tutaj

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz