Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio odbędą się już za 40 dni. W związku z tym, Fundacja Integracja we współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim ogłosiła wczoraj zasady I Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Laur paraolimpijski.
Pula nagród sięga w sumie 10 tys. złotych.
Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich bez wyjątku. Mogą wziąć w nim udział zarówno osoby z niepełnosprawnością, jak i osoby pełnosprawne. Tematyka konkursu dotyczy natomiast ściśle sportu paraolimpijskiego – rywalizacji osób z niepełnosprawnością, sylwetek zawodników, dyscyplin, igrzysk paraolimpijskich.
Termin nadsyłania twórczości rozpoczął się 15 lipca i upływa 30 września.
Jury składa się z wybitnych postaci – znawców poezji, dziennikarstwa i sportu, a także przedstawicieli Komitetu i Integracji. Kapitule przewodniczyć będzie profesor Anna Nasiłowska, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, partnera merytorycznego konkursu. Nagrody wręczone zostaną natomiast 3 grudnia, podczas finałowej gali 19. konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie.
„Do zdobycia będą trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – co nawiązuje do tematyki sportowej, a towarzyszyć im będą ufundowane przez Polski Komitet Paraolimpijski nagrody w wysokości odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł. Całość zakończy wydanie tomiku wierszy nagrodzonych i wyróżnionych przez jury” – czytamy na portalu www.niepelnosprawni.pl.
W celu wzięcia udziału w konkursie, należy:
- Napisać wiersz poświęcony sportowi paraolimpijskiemu, rywalizacji osób z niepełnosprawnością, sylwetkom zawodników, dyscyplinom, igrzyskom paraolimpijskim.
- Wysłać ten utwór, razem z danymi kontaktowymi, na adres e-mail: laur@integracja.org.
- Wiersze można zgłaszać od 15 lipca do 30 września 2021 roku.
- Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy wiersze. Kolejne wysłane przez tę samą osobę nie będą brane pod uwagę przez jury.
- Zgłaszane na konkurs wiersze nie mogą być wcześniej publikowane (także w Internecie) ani nagradzane.
- Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich – bez podziału na osoby z niepełnosprawnością i pełnosprawne.
- Wiersze są przyjmowane na konkurs wyłącznie drogą mailową – zamieszczane w komentarzach lub w serwisach społecznościowych nie będą brane pod uwagę.
Więcej szczegółów w regulaminie konkursu tutaj
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.