Przejdź do treści

Konkurs na najlepszy pamiętnik z czasów kwarantanny

Na zdjęciu pamiętnik. Obok niego stoi filiżanka kawy i leży ołówek

Wczoraj proponowałam Czytelnikom pisanie „listów do kwarantanny”, dzisiaj podpowiadam założenie pamiętnika w czasie pandemii. Naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ogłaszają konkurs na najlepszy pamiętnik, który poruszałby problem zmiany życia codziennego w dobie koronawirusa.

Konkurs dedykowany jest osobom, które ukończyły 18 lat, a główna nagroda sięga 5 tys. złotych.

Naukowcy radzą, by na objętości kilku do kilkunastu stron zawrzeć relację z obecnej codzienności. Można wspomnieć np. jak zmieniło się życie w czasie stanu epidemiologicznego, jak wygląda praca, co uległo gwałtownemu przewrotowi, jeśli chodzi o finanse oraz warunki mieszkaniowe. Dobrze byłoby pokreślić, jaka jest teraz sytuacja w rodzinie i jak wygląda życie z dnia na dzień, które niekiedy stanęło na głowie.

Ważne, żeby relacje były szczere – powiedział prasie dr hab. Arkadiusz Karwacki z UMK.

„Próbujemy zdiagnozować jak zmieniło się życie Polaków w czasie pandemii. Wiedza na temat głównych problemów, odczuwanych ryzyk, o naszych potrzebach i czynnikach wpływających na nasz dobrostan jest nie tylko rejestracją nastrojów społecznych, ale może stanowić ważną podstawę projektowania systemów wsparcia w sytuacjach kryzysowych w przyszłości. (…) Nie trzeba być mistrzem pióra, zapiski mogą przybrać dowolną formę – pamiętnika, bloga czy relacji, ewentualnie uzupełnionej o elementy graficzne. Preferowane są prace w postaci elektronicznej” – dodał Karwacki.

Prace należy przesłać do końca czerwca na adres pamietniki@sgh.waw.pl albo:

Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH

ul. Wiśniowa 41

02-520 Warszawa

Więcej informacji o konkursie można znaleźć pod adresem: www.sgh.waw.pl/pamietniki.