Przypominamy o ważnej inicjatywie Uniwersytetu SWPS, w ramach której powstał psychologiczny poradnik dla młodzieży. Ma on za zadanie wesprzeć grupę nastolatków w radzeniu sobie z trudnymi dla nich emocjami.
„W okresie dorastania rozpędzona „kula śniegowa” rozmaitych emocji wydaje się nie do zatrzymania. Uczucia działają szybciej niż rozsądek. A jednak to dzięki nim możemy podejmować decyzje o tym, jak się zachowujemy. Obecność w nas trudnych emocji – smutku, gniewu, strachu, poczucia winy czy bezsilności – jest bardzo ważną informacją. Jak nauczyć się rozpoznawać trudne emocje i gdzie szukać wsparcia w radzeniu sobie z nimi? Dlaczego uczucia młodych ludzi często nie są zrozumiałe dla dorosłych? W jaki sposób rozmawiać z rodzicami o tym, co czujemy i dlaczego jest to tak ważne? O trudnych, ale ważnych emocjach nastolatków psycholog Joanna Gutral z Uniwersytetu SWPS rozmawia z psychoterapeutką Joanną Gruhn-Devantier” – czytamy na stronie www.swps.pl
Jest to bardzo wartościowe przedsięwzięcie. Szczególnie w okresie pandemii. Nie trzeba nawet dodawać, jak trudny to czas dla młodych ludzi.
Odcięci od kontaktów z rówieśnikami gorzej funkcjonują, a nierzadko przedłużająca się sytuacja izolacji staje się zalążkiem poważnych problemów zdrowotnych.
Warto zatem posłuchać, co mają do powiedzenia na ten temat specjaliści z zakresu psychologii.
Przewodnik dostępny jest tutaj
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.