Pleszewski oddział fundacji Bread of Life zaprasza dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów do uczestniczenia w warsztatach terapeutycznych, które odbędą się w ramach projektu „Wspólne kroki”.
Fundacja Bread of Life z Pleszewa ma kilka pomysłów na wsparcie osób z niepełnosprawnościami, które chciałaby zrealizować w Nowym Roku. Jeden z nich polega na organizowaniu przez fundację warsztatów dla dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w ramach projektu zatytułowanego „Wspólne kroki”. Poprowadzić będzie je Pani Angelika Jarych. Osoba prowadząca zajęcia jest z wykształcenia oligofrenopedagogiem, trenerem zajęć z sensoplastyki oraz terapeutą pedagogicznym w trakcie specjalizacji. Pani Angelika z dziećmi stara się pracować holistycznie, uwzględniając w procesie terapeutycznym ocenę ich możliwości i potrzeby. Trenerka zawsze kieruje się naczelną zasadą indywidualizacji i podążaniem za podopiecznymi. Osoba prowadząca warsztaty prywatnie jest mamą dwójki dzieci: – pięcioletniej Zosi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz trzymiesięcznego Nikodema.
Fundacja Bread of Life zaprasza na trwające rok warsztaty terapeutyczne. Są one adresowane do opiekunów i ich dzieci z niepełnosprawnościami i różnego rodzaju wyzwaniami rozwojowymi. W każdy poniedziałek bieżącego roku osoby biorące udział w zajęciach będą otrzymywać za pomocą Facebooka materiały zachęcające do podejmowania różnych aktywności. Wśród nich będą zabawy z zakresu motoryki dużej, motoryki małej, zabawy wspierające koncentracje, uwagę, pamięć czy rozwój mowy.
Warsztaty kierowane są dla wszystkich podopiecznych Fundacji Bread of Life, dla których uczestnictwo będzie bezpłatne. Zajęcia finansowane są z 1,5 procent podatku.
Uwaga! Osoby spoza Fundacji również mogą uczestniczyć w zajęciach w zamian za symboliczne wsparcie. Proponowane przez prowadzącą ćwiczenia z założenia mają być skierowane do wszystkich ludzi.
Warsztaty będą miały miejsce raz w tygodniu. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki. Pierwsze zaplanowano na 8 stycznia 2024 roku. Fundacja poszukuje obecnie patronów, którzy zechcą wesprzeć ten bardzo ciekawy i potrzebny projekt.
W sprawie wzięcia udziału w zajęciach lub zostania patronem projektu należy się kontaktować bezpośrednio z Panem Konradem Świderskim poprzez wiadomość prywatną na jego Facebooku.