W piątek, 13 listopada Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Feniks”, Koło Naukowe Pedagogów UŚ Cieszyn oraz Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ Cieszyn organizują V edycję Tyflokonferencji o nazwie „Zobaczyć niewidzialne”.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju konferencja odbędzie się zdalnie.
Jak co roku tematyka konferencji dotyczyć będzie niepełnosprawności wzroku w kontekście społecznym, edukacyjnym, psychologicznym, medycznym, rehabilitacyjnym oraz w odniesieniu do rozwoju nowych technologii.
Celem konferencji jest podjęcie tej tematyki w interdyscyplinarnym gronie naukowców, specjalistów, działaczy społecznych, a także osób niewidomych i słabowidzących oraz ich rodzin.
Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Bogusław Marek, światowej sławy specjalista w nauczaniu dzieci niewidomych języka angielskiego – zachęcają organizatorzy
Koszt udziału czynnego to 50 zł, natomiast dla słuchaczy opłata wynosi 15 zł.
Konferencja objęta jest patronatem Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego.
Chcąc zgłosić chęć udziału w konferencji należy wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się w linku poniżej. Formularz działa prawidłowo podczas wypełniania z wykorzystaniem programów udźwiękawiających. W przypadku trudności technicznych zalecany jest kontakt telefoniczny z organizatorem.
Formularz zgłoszeniowy dla prelegentów:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeszV0qrXH…/viewform…
Formularz zgłoszeniowy dla słuchaczy:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc…/viewform…
Konferencja odbywać się będzie na platformie do wideokonferencji, która dostępna jest dla osób niewidomych i słabowidzących. W dniu konferencji otrzymają Państwo wiadomość e-mail z linkiem do logowania. Osoby chętne będą miały możliwość wykonania testu platformy w umówionym z organizatorami terminie.
KONTAKT
Joanna Kapias – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
e-mail: joanna.kapias@onet.pl
tel. 510-691-391
Więcej informacji na stronie: www.tyflokonferencja.pl
Dołączyć do wydarzenia można też na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1253584975004487
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.