Przejdź do treści

Szkolenie I i II stopnia z komunikacji wspomagającej i alternatywnej

W dniach od 16 do 17 grudnia 2023 r. Fundacja Pomoc Autyzm zaprasza na szkolenie on-line „AAC komunikacja wspomagająca i alternatywna – jak zacząć pracę w obszarze komunikacji z dzieckiem lub dorosłą osobą z autyzmem” – I i II  stopień.

Zajęcia poprowadzą magister Katarzyna Pęczak i magister Aneta Roguska. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się od czego zaczynać współpracę z osobą w spektrum autyzmu potrzebującą  pomocy  w obszarze funkcjonowania związanym z  komunikowaniem się. Uczestnicy szkolenia nauczą  się oceniać umiejętności komunikacyjne osób z ASD. Osoby uczestniczące w zajęciach otrzymają kompleksową wiedzę na temat tego jak planować proces wspomagania komunikacji podopiecznego ze spektrum autyzmu. Prelegentki zaprezentują kwestionariusze przydatne w pracy nad komunikowaniem się. Uczestnicy warsztatów nauczą się poszukiwać i odnajdywać sytuacje, które mogą nabrać charakteru komunikacyjnego w codziennym życiu. Osoby biorące udział w zajęciach poznają pierwsze strategie wprowadzania AAC u osób ze spektrum autyzmu i dzięki temu zdobędą wiedzę na temat tego jak tworzyć indywidualny system komunikacji dla  osoby z ASD. Osoby prowadzące spotkanie pokażą różnorodne sposoby i narzędzia komunikacyjne oraz  możliwości w zakresie rozbudowywania słownictwa u początkującego użytkownika AAC ze spektrum autyzmu. Prelegentki zaprezentują przykłady wprowadzania strategii komunikacyjnych w oparciu o liczne nagrania ilustrujące możliwości  oceny umiejętności oraz sposoby wspierania umiejętności komunikacyjnych u osób  z autyzmem. Osoby biorące udział w szkoleniu zostaną zapoznane z różnymi  pomocami i narzędziami do porozumiewania się.

Warsztaty adresowane są do:

  • rodziców zainteresowanych tą tematyką i poszukujących odpowiedzi na pytanie „Jak zacząć?
  • specjalistów – terapeutów oraz wychowawców i nauczycieli wspomagających
  • asystentów i pomocy nauczycieli pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z autyzmem, którzy wykazują trudności w obszarze porozumiewania się
  • osób pracujących z dziećmi i dorosłymi ze spektrum autyzmu
  • osób, które są zainteresowane podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie pracy z osobami z ASD

Szkolenie odbędzie się w formule on-line.

Uczestnicy, którzy ukończą szkolenie otrzymają:

  • zaświadczenie Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli (NPDN) Fundacji Pomoc Autyzm
  • zaświadczenie NPDN o ukończeniu kursu wg wzoru MEN (dla chętnych)

Zaświadczenia i certyfikaty wysyłane są  mailowo lub tradycyjnie.

Więcej informacji o szkoleniu można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz