Przejdź do treści

STEM Kindloteka – lekcje online dla niesłyszących dzieci

Grafika promująca program edukacyjny STEM Kindloteka - lekcje online dla niesłyszących dzieci

STEM Kindloteka jest nowopowstałym programem edukacyjnym. Przedsięwzięcie realizuje firma Amazon oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, a polega ono na cyklu zajęć w Internecie, dedykowanych niesłyszącym dzieciom.  

Raz w miesiącu odbywają się więc bezpłatne lekcje online dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Dołączyć do lekcji może jednak dosłownie każdy, a w szczególności ten, komu bliska jest walka o niwelowanie barier w edukacji. Wsparcie eksperckie dla projektu, tłumaczenie symultaniczne na język migowy oraz napisy na żywo, zapewnia Fundacja Widzialni, partner cyklu.

Program STEM Kindloteka, powstał w celu promowania edukacji według nowoczesnego modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli.

Co ważniejsze, zapewnia on możliwość uzupełnienia zasobu wiedzy i wskazuje na istotne kompetencje, które będą pożądane w przyszłości. STEM to próba wszechstronnego podejścia do procesu nauczania oraz przyswajania wiedzy, integrowania w procesie edukacyjnym różnych dziedzin naukowych i rozwijania takich zdolności, jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność i kooperacja.

Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów:

    S – Science (nauka)

    T – Technology (technologia)

    E – Engineering (inżynieria)

    M – Math (matematyka)

I to właśnie te obszary rozwijane są podczas zajęć w ramach programu STEM Kindloteka. Podczas lekcji uczestnicy będą pobudzać swoją kreatywność i logiczne myślenie poprzez naukę programowania w Scratchu, kodowanie, a nawet projektowanie grafik czy gier.

Zajęcia online dla dzieci niedosłyszących i niesłyszących odbywać się będą raz w miesiącu, przez cały rok szkolny. Najbliższa lekcja odbędzie się już 12 listopada o godz. 10:00 i potrwa 45 min. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana – czytamy na stronie projektu.

Szczegółowy harmonogram lekcji oraz linki do spotkań dostępne są na stronie projektu tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.