Przejdź do treści

Rusza projekt na temat dyskryminacji w szkołach

Miasto Poznań kontynuuje cenny projekt walki z dyskryminacją w szkołach.

„Dyrektorzy mogą już składać wnioski o dofinansowanie zajęć dodatkowych w poznańskich szkołach, w tym tych poświęconych antydyskryminacji. Będą one realizowane od kwietnia do grudnia. Zajęcia przeciwdziałające dyskryminacji i wykluczeniu w stolicy Wielkopolski są prowadzone od 3 lat. W tym czasie zrealizowano ponad 260 programów. W akcję zaangażowało się na przestrzeni lat prawie 100 szkół” – czytamy na stronie Miasta Poznania.

Konkurs jest dedykowany placówkom z terenu stolicy Wielkopolski – podstawówkom i liceom, technikom czy szkołom branżowym.

Dane pokazują, że z dyskryminacją często zmagają się młodzi ludzie z rodzin o niskim statusie materialnym. Powody są jednak różne: od niepełnosprawności dziecka, poprzez pochodzenie czy płeć.

„Zgłoszenia wniosku o dofinansowanie zajęć dokonuje dyrektor szkoły. Dokumenty – formularz zgłoszeniowy oraz program zajęć, wraz z celami i metodami pracy – należy dostarczyć do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania (ul. Libelta 16/20), do 8 marca” – informuje Miasto.

Bardzo dobrze, że projekt jest kontynuowany. Dyskryminacja młodzieży (również ze względu na niepełnosprawność) to bardzo poważny problem, na który nie można zamykać oczu, bo oznaczałoby to ciche przyzwolenie na przemoc, przybierającą przecież różne formy. Nie należy lekceważyć żadnej z nich.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz