Przejdź do treści

Program Komputerowy Asystent Terapii Integracji Sensorycznej

Rysunek, promujący szkolenie dotyczące obsługi programu komputerowy asystent terapii integracji sensorycznej

Autor: Tomasz Wojczak

W dniu 31 maja 2025 roku w godzinach od 9:00 do 18:00  w Hotelu SANTE przy ulicy Jagiellońskiej 55A w Warszawie odbędzie się szkolenie dotyczące obsługi Programu Komputerowy Asystent Terapii Integracji Sensorycznej (KATIS).

Program Komputerowy Asystent Terapii Integracji Sensorycznej – KATIS to pierwsze inteligentne narzędzie diagnostyczno-terapeutyczne wspomagające proces terapii dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Omawiany program to jedyne tego typu narzędzie w Europie. Jego działanie ma na celu ułatwienie:

  • przeprowadzenia standardowych badań dzieci we wczesnym okresie rozwojowym, to jest pomiędzy dwunastym miesiącem a czwartym rokiem życia,
  • realizacji dalszego procesu ich terapii sensorycznej.

Omawiany program jest inteligentny, gdyż ma zdolność do uczenia się. Wraz z każdym kolejnym pacjentem poddanym oddziaływaniu Programu KATIS wzrasta precyzyjność sposobu analizowania wyników badań i terapii przez system.  Omawiane narzędzie wspiera rodziców i terapeutów w diagnozowaniu, programowaniu i realizowaniu terapii.

Program Komputerowy Asystent Terapii Integracji Sensorycznej złożony jest z trzech modułów:

  • modułu rodzica,
  • modułu specjalisty nie będącego terapeutą integracji sensorycznej,
  • modułu terapeuty integracji sensorycznej.

Ze strony, na podstawie której opracowałem ten tekst pozwolę sobie przedrukować program omawianego szkolenia:

  • „Wprowadzenie do korzystania z systemu KATIS ( omówienie zasad działania systemu, instruktaż obsługi systemu, ćwiczenia praktyczne z obsługi systemu)”,
  • „Ogólne warunki prowadzenia badania z normami systemu KATIS”,
  • „Przedstawienie i omówienie niezbędnego sprzętu do prowadzenia badania zgodnego z normami systemu KATIS”,
  • „Sposoby punktacji zadań w teście zaburzeń modulacji sensorycznej ( 6 podtestów każdy składający się z sześciu zadań) i teście zaburzeń ruchowych o bazie sensorycznej (6 podtestów każdy składający się z sześciu zadań) systemu KATIS”,
  • „Szczegółowe omówienie poszczególnych podtestów (łącznie 12) + filmy instruktażowe”,
  • „Ćwiczenie w zakresie przeprowadzenia wywiadu, kwestionariusza i testów oraz programowania ćwiczeń w systemie KATIS”.

Uwaga! Każda osoba biorąca udział w szkoleniu musi mieć ze sobą swój laptop!

Podczas szkolenia wszystkie uczestniczki i wszyscy uczestnicy otrzymają kody dostępu do programu. Kody te, w ramach abonamentu umożliwią im korzystanie z Programu KATIS przez 12 miesięcy, w trakcie których będą mogli poddać działaniu narzędzia nieograniczoną liczbę pacjentów i praktycznie będą ćwiczyli realizowanie badań i procesu planowania terapii z użyciem systemu KATIS. Uwaga! Koszt rocznego abonamentu wliczony jest w opłatę za wzięcie udziału w szkoleniu.

Osoby biorące udział w zajęciach uzyskają certyfikaty potwierdzające nabyte kompetencje w zakresie przeprowadzania badań, planowania i prowadzenia terapii z użyciem Programu KATIS.

Bliższe informacje o szkoleniu, koszcie szkolenia i szczegółach dotyczących jego realizacji można znaleźć na stronie, na podstawie której opracowałem ten tekst. Jest ona dostępna tutaj. Grafika do nagłówka także pochodzi z tej strony. Informacje o kolejnych szkoleniach z posługiwania się programem KATIS można znaleźć tutaj.

Najistotniejsze Informacje o Programie KATIS można znaleźć na stronie: https://katis.pl/.

Dodaj komentarz