Przejdź do treści

Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością. OZON – Oswój, Zrozum, Odczaruj Niepełnosprawność

Plakat promujący konferencję „Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością. OZON – Oswój, Zrozum, Odczaruj Niepełnosprawność”

Autor: Martyna Sergiel

Wielkimi krokami zbliża się IV Ogólnopolska Konferencja  „Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością. OZON – Oswój, Zrozum, Odczaruj Niepełnosprawność”.

Wydarzenie odbędzie się 21 października 2024 w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie. Event skierowany jest do opiekunów i rodzin niepełnosprawnych oraz pracujących w tym środowisku specjalistów – terapeutów, lekarzy, psychologów itp.

W trakcie konferencji podejmowana będzie dyskusja na tematy dotyczące intymności i seksualności osób z niepełnosprawnościami, FASD (spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych) – wielowarstwowa diagnoza i rozwój z traumą w tle, sposoby podejścia do diagnozy niepełnosprawności oraz możliwości wsparcia – informują dziennikarze portalu www.niepelnosprawni.pl.

Konferencja będzie miała postać stacjonarną oraz online.

Zapisy trwają do 10 października 2024 r. Liczba miejsc na wydarzenie stacjonarne jest ograniczona.

Nagranie z konferencji zostanie umieszczone na kanale YouTube Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

Za stroną www.niepelnosprawni.pl przedrukowuję sylwetki prelegentów:

Prelekcje wygłoszą eksperci na co dzień pracujący z osobami z niepełnosprawnościami:dr n.med. Agata Cichoń- Chojnacka – lekarz, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, terapeuta rodzinny, hipnoterapeuta, członek International Association for Child and Adolescent Psychiatry and Allied Professions (IACAPAP) oraz Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kierownik Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD.

dr n. społ. Marta Jurczyk – adiunkt w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo – behawioralna, seksuolożka, pedagożka specjalna i społeczna, edukatorka seksualna. Na stałe związana z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku.

Anna Piaskowska – psycholog, psychotraumatolog posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie pomocy psychologicznej dziecku i rodzinie. Specjalizuje się w zakresie wspomagania rozwoju dzieci wolniej rozwijających się, z dysharmoniami rozwoju psychomotorycznego, zaburzeniami neurorozwojowymi. Pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i Gdyńskim Centrum Diagnozy i Terapii FASD.

Konferencja została dofinansowana ze środków Powiatu Tczewskiego przy wsparciu NZOZ Przychodnia PELMED, NZOZ Przychodnia Rogowscy, Bud Invest. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Link do zapisów: https://forms.gle/V5MTSb8EDnAobiXy9.

Tekst został opracowany na podstawie: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2449081.

Dodaj komentarz