We wtorek, dnia 9 stycznia 2024 roku Fundacja Prodeste zaprasza opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu na spotkanie psychoedukacyjne zatytułowane „Zmiana, strata, żałoba – jak je rozumieć i jak wspierać w ich przeżywaniu?”.
Warsztaty zatytułowane “Zmiana, strata, żałoba – jak je rozumieć i jak wspierać w ich przeżywaniu?” zostaną zrealizowane w formule spotkanie psychoedukacyjnego, które adresowane jest do osób które są :
- rodzicem lub opiekunem,
- specjalistą pracującym z dziećmi,
- zaciekawione temat warsztatu.
Zajęcia organizowane po to aby:
- przyjrzeć się elementom wspólnym zmiany, straty i żałoby,
- wyjaśnić rodzicom i opiekunom czym są zmiana, strata i żałoba dla dzieci i osób dorosłych w odniesieniu do specyfiki rozwoju ze spektrum autyzmu,
- pomóc zrozumieć rodzicom i opiekunom osób z ASD jakie zachowania mogą wskazywać na przeżywanie zmiany, straty i żałoby,
- poszukać strategii i rozwiązań, które mogących pomóc rodzicom i opiekunom w ułożeniu planu wsparcia i pomocy dla dziecka,
- nauczyć się jak reagować na zmianę, stratę i żałobę u dzieci w spektrum autyzmu i co robić.
Uczestnicy dowiedzą się:
- jak należy definiować zmianę, stratę, żałobę i czym mogą one być,
- indywidualnym kodom emocjonalnym dzieci ze spektrum autyzmu,
- co należy zrobić by mieć poczucie wpływu i sprawstwa,
- jak nie bać się doświadczenia straty,
- co mają robić rodzice i opiekunowie, gdy mają wrażenie, że już nigdy nic nie zadziała.
Spotkanie psychoedukacyjne prowadzić będzie Pani magister Asia Jakś – pedagog, socjoterapeutka, konsultantka Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, w trakcie kształcenia master, specjalistka wsparcia osób w spektrum autyzmu, trenerka SAP, mama w nietypowym rodzicielstwie.
Tak jak wspomniałem spotkanie psychoedukacyjne rozpocznie się w dniu 9 stycznia o godzinie 18:00. Odbędzie się ono w formule on-line na platformie Zoom.
Uwaga! Kupując wejściówkę należy pamiętać o tym by pobrać plik z zaproszeniem, w którym organizator umieścił link do spotkania!!!!
Spotkanie będzie zakończy się około godziny 19:30. Część teoretyczna zostanie nagrana. Część dyskusyjna, w trakcie której będzie można zadać pytania osobie prowadzącej nie będzie utrwalana w żaden sposób.
Link do nagrania z części teoretycznej zostanie przesłany uczestnikom w ciągu kilku dni po spotkaniu.
Uwaga! Do dnia 6 stycznia bieżącego roku osoby zapisujące się na zajęciach mogą skorzystać z noworocznej promocji. W jej ramach będzie można wziąć udział w spotkaniu psychoedukacyjnym z rabatem. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 85 złotych (cena regularna to 95 złotych) .
Zapisy tutaj.
Pytania techniczne należy kierować na adres poczty elektronicznej: j.jaks@prodeste.pl.