Przejdź do treści

Co koncepcja neuroróżnorodności może wnieść do myślenia psychoanalitycznego?

Plakat promujący wykład zatytułowany co koncepcja neuroróżnorodności może wnieść do myślenia psychoanalitycznego

Dnia 21 czerwca 2024 roku o godzinie  20:00 Sekcja Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza  na wykład online zatytułowany „Co koncepcja neuroróżnorodności może wnieść do myślenia psychoanalitycznego?”.

W trakcie spotkania wykład wygłosi doktor nauk medycznych Cezary Żechowski – psychiatra,  psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin. Prelegent omówi następujące zagadnienia:

  • Czym jest neuroróżnorodność?
  • Podobieństwo i różnica w myśleniu klinicznym.
  • Spektrum autyzmu i ADHD – historia traumy w instytucjach leczących.
  • Struktura, czy funkcja – czyli o sposobach konceptualizacji ADHD i spektrum autyzmu.
  • Koncepcja neuroróżnorodności, a teorie psychoanalityczne.
  • Wilfred Bion jako osoba neuroróżnorodna, która wywarła istotny wpływ na myślenie psychoanalityczne.
  • Doświadczenia kliniczne Oddziału Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Młodzieży w Szpitalu Wolskim (rola praktyk dialogicznych w terapii, o niebezpieczeństwach romantyzowania autyzmu).

Członkowie Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i kandydaci mogą wziąć udział w wykładzie za darmo. Osoby spoza Towarzystwa mogą zapisać się na wykład przez formularz: https://serwis.ptpp.pl/wydarzenia/enroll/107. Koszt udziału dla osób nie będących członkami Towarzystwa to kwota w wysokości 61,50 złotych.

Osoby, które zapisały się i uiściły opłatę otrzymają link do wydarzenia wraz z e-mailem potwierdzającym dokonanie płatności. W razie dokonania płatności i nieotrzymania linku należy niezwłocznie napisać wiadomość e-mail na adres: wplaty@ptpp.pl.

Uwaga! Należy wcześniej sprawdzić czy mail nie wpadł do folderu spam.

Dodaj komentarz