W dniach od 15 do 17 października 2021 r. Fundacja Małymi Oczami zaprasza na cykl szkoleń dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat zatytułowany „Bezpieczne dziecko”.
Celem warsztatów, które odbędą się w piątek, 15 października 2021 r. w godzinach od 15:00 do 18:00 jest nauczenie dzieci poruszania się po mieście. Zajęcia mają uświadomić dzieciom jakie zagrożenia mogą na nie czekać. Prowadzący kurs podpowiedzą dzieciom jak mają unikać zagrożeń i jak na nie reagować. W trakcie zajęć omówione zostaną sytuacje, które dzieci mogą spotkać na co dzień i sytuacje ekstremalne, które wydarzają się stosunkowo rzadko.
Szkolenie ma charakter praktyczny i odbywa się w centrum Poznania.
Przedrukowujemy program warsztatów:
-poruszanie się po chodniku/ulicy
-zagrożenia w centrach handlowych
-rozmowa z nieznajomym
-zacięcie w windzie
-co zrobić w przypadku zgubienia się
-kogo prosić o pomoc
-pożar w budynku
-wypadki samochodowe
-porwanie
-zagrożenia związane z narkotykami
-napad
-pobicie.
Jeśli dziecko posiada telefon, zegarek lub inny sprzęt elektroniczny służący do komunikacji to organizatorzy proszą aby go zabrało. Organizatorzy proszą również by dzieci zabrały do plecaków przekąskę i coś do picia.
W sobotę, 16 października 2021 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 Fundacja Małymi Oczami zaprasza dzieci na szkolenie survivalowe w lesie. Dzieci nauczą się w trakcie warsztatów jak mają się zachować w czasie kiedy zgubią się w lesie. Dzieciaki będą musiały sobie same zbudować schronienie, rozpalić ogień, przejść przez strumyk i przygotować posiłek itp. Dzieci będą musiały same nauczyć się jak sparzyć kiełbaski, przygotować pianki, ugotować wodę.
Na warsztaty nie wolno zabierać ze sobą telefonów i zegarków.
Dzieci muszą przynieść kiełbaski i chleb.
W niedzielę, 17 października w godzinach od Fundacja Małymi Oczami w godzinach od 10:00 do 14:00 organizuje Kurs pierwszej pomocy dla dzieci.
Przedrukowujemy program kursu:
1. Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy
2. Bezpieczeństwo osoby ratującej i poszkodowanej
3. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca zdarzenia
5. Wzywanie pomocy
6. Ocena stanu poszkodowanego i kontrola czynności oddechowych
7. Postępowanie z dzieckiem nieprzytomnym/pozycja boczna bezpieczna
8. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u dzieci – algorytm postępowania zgodny z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji
9. Zadławienie u dzieci – algorytm postępowania zgodny z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji
10. Omdlenia u dzieci – przyczyny i postępowanie
11. Drgawki/Padaczka – postępowanie
12. Użądlenia i wstrząs anafilaktyczny
Koszt całego cyklu szkoleń to 12 0 złotych
Zgłoszenia: tel. 534 012 607.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.