W piątek, dnia 22 marca 2024 roku Fundacja Synapsis zaprasza specjalistów pracujących z osobami z ASD oraz rodziców osób ze spektrum autyzmu na wydarzenie zatytułowane “Autyzm – Zdejmijmy Maski”.
Spotkanie będzie miało charakter konferencji szkoleniowej. W wydarzeniu uczestniczyć będzie grono międzynarodowych ekspertów w dziedzinie funkcjonowania osób w spektrum autyzmu i szeroko pojętej neuroróżnorodności. Konferencja stanowi znakomitą okazję do tego by uczyć się pojmowania zaburzeń ze spektrum autyzmu od najlepszych specjalistów z doświadczeniem praktycznym i naukowym.
W programie spotkania znalazły się zagadnienia takie jak: :
- wdrożenie w naszym kraju Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-11 – eksperci wypowiedzą się o związanych z tym zmianach i wyzwaniach dla polskiego systemu ochrony zdrowia w kontekście klasyfikacji zaburzeń z obszaru zdrowia psychicznego.
- „maskowanie“ u osób w spektrum autyzmu – dlaczego jest ono praktykowane, czemu służy i jakie są jego krótko- i długoterminowe efekty?
- najnowsze odkrycia neuronauki w kontekście występowania zaburzeń ze spektrum autyzmu i funkcjonowania neuroróżnorodności.
Konferencja “Autyzm – Zdejmijmy Maski” adresowana jest głównie do specjalistów:
- lekarzy,
- psychologów,
- pedagogów,
- terapeutów,
- diagnostów,
- kadry placówek edukacyjnych,
- kadry poradni psychologiczno-pedagogicznych.
W wydarzeniu mogą uczestniczyć również studenci psychologii i pedagogiki, rodzice dzieci w spektrum autyzmu, dorosłe osoby z ASD oraz wszystkie osoby zainteresowane problematyką konferencji.
Więcej informacji o spotkaniu pojawi się niebawem w mediach społecznościowych Fundacji Synapsis i na jej stronie internetowej. Aby uzyskać dodatkowe informacje o konferencji wystarczy obserwować aktywność Fundacji Synapsis w internecie.
O organizatorach Konferencji “Autyzm – Zdejmijmy Maski”: Misja Fundacji Synapsis polega na niesieniu specjalistycznego wsparcia dzieciom z ASD oraz osobom dorosłym w spektrum autyzmu i ich rodzinom. Fundacja chciałaby w Polsce powstały systemowe rozwiązania po wdrożeniu których poprawiłaby się jakość życia osób neuroróżnorodnych.