Przejdź do treści

Dziś ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń na konferencję pt. „Postępność. Postęp w dostępności kultury”

W poniedziałek, dnia 29 stycznia 2024 roku o godzinie 9:00 w Bramie Poznania mieszczącej się w stolicy Wielkopolski przy ulicy Gdańskiej 2 rozpocznie się konferencja zatytułowana „Postępność. Postęp w dostępności kultury” dotyczącą postępu dostępności wydarzeń kulturalnych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Konferencja stanowi część ogólnopolskiego projektu zatytułowanego “POSTĘPNOŚĆ (postęp + dostępność)”. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Fundację Widzimy Inaczej wraz z Politechniką Warszawską i firmą ANV Production. Jego zadaniem jest badanie i upowszechnianie wiedzy na temat replik rzeźb, makiet budynków lub innych pomocy dotykowych dla osób niewidomych i niedowidzących wykonanych w technologii druku 3D. W ramach projektu organizatorzy drukują tą metodą modele i konsultują ich przydatność osobami z dysfunkcją wzroku, po to by wypracować najlepszy standard przygotowywania takich rozwiązań.W trakcie spotkania  jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztacie w ciemności prowadzonym przez Niewidzialną Ulicę oraz eksplorować strefę doświadczania świata opracowaną przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Wydarzenie prowadzić będzie Marcin Halicki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Spotkanie będzie będzie tłumaczone symultanicznie  na Polski Język Migowy.

Uwaga! Organizatorzy przyjmują zgłoszenia uczestników konferencji do dzisiaj, to jest do dnia 26 stycznia 2024 r. za pomocą adresu poczty elektronicznej: kontakt@postepnosc.pl oraz pod numerem telefonu: 574 765 557.

Ze strony organizatora przedrukowuje program konferencji:

  • 00 Przystanek na Niewidzialnej Ulicy
  • 00 Rozpoczęcie konferencji, powitanie gości – Marcin Halicki (Fundacja Mili Ludzie)
  • 10 Prezentacja Poznańskiego Centrum Dziedzictwa – Lucyna Kaczmarkiewicz (koordynatorka dostępności Bramy Poznania)
  • 30 Zwiedzanie Bramy Poznania z audiodeskrypcją
  • 45 Testowanie pomocy dotykowych, modeli 3D
  • 00 Przerwa kawowa
  • 30 Prosimy dotykać eksponatów – projekt Postępność – Robert Zarzecki (Fundacja Widzimy Inaczej)
  • 45 Jak wdrożyć druk 3D w mojej instytucji? – Maciej Kordala (Fundacja Widzimy Inaczej)
  • 00 Warsztaty z ekspertami
  • 00 Panel ekspertów i dyskusja z uczestnikami – Marcin Halicki – Fundacja Mili Ludzie, Maria i Zbigniew Niesiołowscy – głuchoniewidomi samorzecznicy, Marta Mazurek – koordynatorka dostępności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Radna Miasta Poznania, Jolanta Zielińska-Kaźmierczak – Niewidzialna Ulica, Mariola Olejniczak – kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Maria Kaliszan-Kaźmierczak – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach.
  • 00 Lunch i networking

Dodaj komentarz