W poprzednim artykule dotyczącym dostępności Poznańskiego Centrum Świadczeń omówiłem jedną z jego siedzib – placówkę przy ulicy Wszystkich Świętych. W tym tekście omówię dostępność drugiej z nich – budynku przy ul. Małachowskiego 10 oraz dostępność strony internetowej Centrum.
Przy wejściu do Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ulicy Małachowskiego 10 znajduje się pochylnia dla wózków. Drzwi do placówki otwierają się automatycznie. Punkt informacyjny ma obniżoną ladę i jest wyposażony w pętlę indukcyjną. Miejsce to wraz z Salą Obsługi Klienta oraz toaletą dla osób z niepełnosprawnościami umiejscowione jest na parterze budynku. W Sali Obsługi Klienta jedno stanowisko wyposażono w pętlę indukcyjną. W pomieszczeniu tym znajduje się również jedno stanowisko umożliwiające osobom z dysfunkcjami narządu słuchu skorzystanie z pomocy tłumaczy języka migowego online. W Centrum wszystkie drzwi wewnętrzne są otwierają się automatycznie.
Podobnie jak w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń na ulicy Wszystkich Świętych warunkiem wejścia do budynku przy ulicy Małachowskiego z psem asystującym jest ubranie go w uprząż. Pies musi posiadać certyfikat potwierdzający status psa asystującego i dokument potwierdzający wykonanie wymaganych szczepień weterynaryjnych, które jego właściciel musi okazać.
Strona internetowa Poznańskiego Centrum Świadczeń jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Witryna ta jest również zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych polskich podmiotów publicznych. Na stronie znajdują się między innymi sprawnie działające przyciski pozwalające na zmianę kontrastu i wielkości czcionek. Po witrynie tej również łatwo nawigować i ma ona wystarczającą liczbę nagłówków.
Poznańskie Centrum Świadczeń to miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030