Przejdź do treści

Dostępność Poznańskiego Centrum Świadczeń

Zdjęcie, tablica informacyjna Punktu Informacyjnego w Poznańskim Centrum Świadczeń

Poznańskie Centrum Świadczeń to miejska jednostka organizacyjna, powołana po to  by pomagać mieszkańcom Poznania.

 

Wsparcie dzięki tej placówce może otrzymać niemal każdy Poznaniak, który go potrzebuje. Pomoc w Poznańskim Centrum Świadczeń otrzymują rodziny z dziećmi,  osoby niepełnosprawne i seniorzy. Poznańskie Centrum Świadczeń ma swoją siedzibę przy ulicy Wszystkich Świętych i na ulicy Małachowskiego 10. W tym artykule skupię się na dostępności Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ulicy Wszystkich Świętych. W kolejnym zaprezentuje dostępność budynku przy ulicy Małachowskiego i strony internetowej Centrum.

Do Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ulicy Wszystkich Świętych 1 wchodzi się od strony ulicy Za Bramką. Placówka ma dwa wejścia. Pierwsze  z nich ma automatycznie otwieranie drzwi, za którymi znajdują się schody. Drzwi drugiego z wejść również otwierają się automatycznie. Przy wejściu tym znajduje się pochylnia dla wózków. Główny Punkt Informacyjny placówki ma obniżoną ladę i jest wyposażony w pętlę indukcyjną. Sala Obsługi Klienta wraz z toaletą dla osób z niepełnosprawnościami  zlokalizowana jest na parterze. W Sali Obsługi Klienta jedno ze stanowisk wyposażono w pętlę indukcyjną. Korytarze i drzwi są na tyle szerokie, że wózkowicze mogą się swobodnie poruszać się w obrębie budynku. Na I piętrze znajduje się sekretariat Dyrektora, do którego można dostać się przy użyciu windy, w której zamontowano  moduł głosowy oraz nakładki z alfabetem Braille’a. W obrębie budynku, na klatkach schodowych stopnie wyposażono w kontrastowe krawędzie. W poczekalni dla klientów udostępniono monitor z którego mogą skorzystać wózkowicze. Na monitorze zawarto informacje o proponowanych świadczeniach. W Poznańskim Centrum Świadczeń znajduje się stanowisko pozwalające na korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online osobom z dysfunkcjami narządu słuchu.

Warunkiem wejścia do siedziby Poznańskiego Centrum Świadczeń z psem asystującym jest ubranie go w uprząż. Pies musi posiadać certyfikat potwierdzający status psa asystującego i zaświadczenie o wymaganych szczepieniach weterynaryjnych.

Poznańskie Centrum Świadczeń z siedzibą przy ulicy Wszystkich Świętych, to miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Logo Narodowego Instytutu WolnościLogo Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich