Gród wczesnośredniowieczny we wsi Grzybowo, to rezerwat archeologiczny znajdujący się w pobliżu Wrześni.
Rezerwat składa się z grodziska o powierzchni 4,75 ha i budynku muzealnego z salami wystawowymi na jednym poziomie. Wejście do niego usytuowane jest na poziomie gruntu.
Wszystkie informacje oraz pomoc potrzebną do zwiedzenia placówki można uzyskać w kasie biletowej znajdującej się w budynku muzeum. Osoby z dysfunkcją słuchu muszą porozumiewać się z obsługą jedynie za pomocą pisma. Muzeum w Grzybowie nie zatrudnia tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Toaleta wewnątrz placówki przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Muzeum w Grzybowie to miejsce bez przeszkód w postaci progów, w którego wnętrzu znajduje się wystarczająca przestrzeń manewrowa dla wózkowiczów. Sporą przeszkodą dla osób korzystających z wózków inwalidzkich jest konieczność otwierania drzwi oraz brak windy, za pomocą której można by wjechać na taras widokowy.
Osada wczesnośredniowieczna znajduje się na ternie, który jest płaski i porośnięty trawą. Progi uniemożliwiają wózkowiczom dostanie się do wnętrza chat, jednak prezentowane w nich artefakty są dobrze widoczne z zewnątrz. Ekspozycję opatrzono napisami, które mogą pełnić funkcję przewodnika dla osób niesłyszących.
Rezerwat archeologiczny w Grzybowie to miejsce dostosowane częściowo do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W skali od 1 do 5 dostępność tego miejsca oceniam na trzy.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.