Przejdź do treści

Dom Development stawia na innowację i dostępność

Zdjęcie: dostępne wnętrze i osoba na wózku

Autor: Martyna Sergiel

Dom Development jako pionierska firma deweloperska w Polsce wprowadza do swoich usług opcję wykończenia mieszkań „pod klucz” dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami.

Możliwość zaprojektowania i wyposażenia wnętrz dostosowanych do szczególnych potrzeb klientów dostępna jest zarówno w programach z gotową koncepcją urządzenia, jak i spersonalizowanych. Mieszkanie wykończone w wersji „bez barier” ma uprościć codzienne funkcjonowanie również osobom w pełni sprawnym, starszym, czy rodzinom z małymi pociechami.

W bieżącym roku pracownicy firmy Dom Development umożliwili klientom dostęp do programów dających wariant wykończenia mieszkania w standardzie „pod klucz” w atrakcyjnej cenie oraz odbiór takiego lokum w tym samym okresie, co lokalu w standardzie deweloperskim. Kolejną nową propozycją jest wykończenie mieszkania w opcji „bez barier”. Oferta ta jest dostępna we wszystkich lokalizacjach, w których swoje oddziały posiada deweloper, czyli: w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i we Wrocławiu.

Osoby o ograniczonej mobilności, by mogły samodzielnie funkcjonować na co dzień we własnych czterech ścianach, potrzebują często specjalnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej. W takim projekcie trzeba usunąć bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się, uwzględnić odpowiedni rozkład pomieszczeń, jak i urządzenie czy wyposażenie każdego z nich. Wybór rozwiązań wykończenia wnętrz w opcji „bez barier” poprzedza rozmowa z naszymi architektami wnętrz, którzy doradzają i pomagają w tworzeniu odpowiedniego układu funkcjonalno-przestrzennego – mówi na łamach portalu „Nasze sprawy” Grzegorz Smoliński, członek zarządu Dom Development S.A.

W ramach opcji „bez barier” deweloper proponuje konkretne rozwiązania aranżacyjne, np. poszerzone otwory drzwiowe, montaż na odpowiednim poziomie kontaktów, klamek czy wizjera oraz dopasowanie wysokości blatów i urządzeń kuchennych do wzrostu danej osoby lub wózka inwalidzkiego.

W ofercie znajdują się również zapalające światło czujki ruchu, które ułatwiają nawigację po mieszkaniu, zmniejszając niebezpieczeństwo przygodnego zderzenia czy upadku. Lokale są tak zaaranżowane, aby posiłki można było spożywać w pobliżu miejsca ich przygotowywania. Architekci Dom Development zachęcają też do zmniejszania odległości między łóżkiem a stolikami nocnymi w celu dogodnego używania wszelkich urządzeń i dosięgnięcia niezbędnych przedmiotów.

Ponadto, duży nacisk położono na odpowiednie wyposażenie łazienki, oferując antypoślizgowe płytki, zastosowanie specjalnych poręczy, regulowane lustra czy montaż umywalki na odpowiedniej wysokości.

Mieszkanie „bez barier” można wzbogacić o rozwiązania z zakresu inteligentnego domu w opcji Smart, która zawiera między innymi elektroniczny zamek do drzwi, czujki ostrzegające o pożarze i zalaniu, kamery, a nawet panel do zarządzania domem za pomocą gestów.

Co więcej, Dom Development na terenie swoich osiedli stosuje rozwiązania likwidujące bariery architektoniczne – automatykę budynkową czy dostęp do windy we wszystkich inwestycjach. Duża część projektów spełnia również wymogi tzw.15-minutowego miasta, co oznacza bliskość sklepów, punktów usługowych, aptek, przychodni, komunikacji publicznej itd.

Dobrze, że w dzisiejszych czasach coraz więcej nie tylko mówi się, ale też realnie robi pod kątem dostępności.

Pozytywne byłoby, gdyby firma otworzyła swój oddział w Poznaniu.

Więcej informacji o firmie oraz jej ofercie w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie można znaleźć pod adresem: www.domd.pl.

Dodatkowe informacje o ofercie w Trójmieście dostępne są tutaj.

Opracowano na podstawie: https://naszesprawy.eu/aktualnosci/dom-development-wykancza-mieszkania-pod-klucz-na-potrzeby-osob-o-ograniczonej-mobilnosci/.

Dodaj komentarz